31.01.2022 11:37

Divadlo Kampa uvede premiéru inscenace pro děti Jémine, jémine, masopust pomine

Divadlo Kampa uvede v neděli 6. února premiéru představení pro děti „Jémine, jémine, masopust pomine“.  Inscenace provede malé diváky zvyky a písněmi, které patří k masopustu. Děti se dozví, co jsou magické neděle a jak naše prababičky a pradědečkové čarovali, aby přivolali jaro, to vše s pomocí houslí, basy, bubnů, zpěvu i tance.

Všichni známe slovo masopust a Velikonoce, ale málokdo z nás si uvědomuje, jak velký význam to byl pro naše předky, a co všechno k těmto tradicím patří. V našem představení se snažíme srozumitelně, nejen dětem, ale i dospělým ukázat jak taková oslava masopustu, či vítání jara vypadala. Myslím, že v dnešní uspěchané a trochu chaotické době je příjemné a důležité vrátit se ke kořenům a jistotám našich prapředků, protože tak můžeme dojít k souznění nejen s nimi, ale i s přírodou a životem kolem nás,“ vysvětluje scénáristka a herečka Marcela Jakoubková.

Jémine, jémine, masopust pomine
Premiéra: 6. února 2022, 16.00, Divadlo Kampa

Hrají: Marcela Jakoubková, Karel Jakoubek, Vlaďka Kužílková, Jan Špaček
Scénář: Marcela Jakoubková
Režie: Iveta Dušková
Choreografie: Marcela Jakoubková
Kostýmy: Dana Heroldová
Scéna: Dana Heroldová a Petr Herold
Grafika a ilustrace: Aliona Baranová

Délka představení: cca 60 minut, představení nemá přestávku

https://www.divadlokampa.cz/

Autor článku: Tereza Niesytová

Divadlo Kampa uvede premiéru inscenace pro děti Jémine, jémine, masopust pomine

Inscenace

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

22.09.2022

Jak se dělá tanečník – konzervatoř Taneční centrum Praha hostuje v Náchodě

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium  uvede ve čtvrtek 22. září 2022 ve Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 9 a od 11 hodin tanečně-vzdělávací představení pro školy s názvem Jak se dělá tanečník. Jedná se o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, jehož dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol.

21.09.2022

Dekkadancers se vrací k tradici komponovaných večerů. V premiéře uvedou Double Shot

První letošní novinkou tanečního souboru DEKKADANCERS bude Double Shot, večer složený ze dvou choreografií. První polovinu večera obstará Occultatum, které se zaměří na démony, kteří jsou ukryti v každém z nás. Jeho autorem je trojnásobný držitel Thálie za tanec Ondřej Vinklát. Autory druhé choreografie jsou Štěpán Pechar a Viktor Konvalinka.