31.01.2022 11:37

Divadlo Kampa uvede premiéru inscenace pro děti Jémine, jémine, masopust pomine

Divadlo Kampa uvede v neděli 6. února premiéru představení pro děti „Jémine, jémine, masopust pomine“.  Inscenace provede malé diváky zvyky a písněmi, které patří k masopustu. Děti se dozví, co jsou magické neděle a jak naše prababičky a pradědečkové čarovali, aby přivolali jaro, to vše s pomocí houslí, basy, bubnů, zpěvu i tance.

Všichni známe slovo masopust a Velikonoce, ale málokdo z nás si uvědomuje, jak velký význam to byl pro naše předky, a co všechno k těmto tradicím patří. V našem představení se snažíme srozumitelně, nejen dětem, ale i dospělým ukázat jak taková oslava masopustu, či vítání jara vypadala. Myslím, že v dnešní uspěchané a trochu chaotické době je příjemné a důležité vrátit se ke kořenům a jistotám našich prapředků, protože tak můžeme dojít k souznění nejen s nimi, ale i s přírodou a životem kolem nás,“ vysvětluje scénáristka a herečka Marcela Jakoubková.

Jémine, jémine, masopust pomine
Premiéra: 6. února 2022, 16.00, Divadlo Kampa

Hrají: Marcela Jakoubková, Karel Jakoubek, Vlaďka Kužílková, Jan Špaček
Scénář: Marcela Jakoubková
Režie: Iveta Dušková
Choreografie: Marcela Jakoubková
Kostýmy: Dana Heroldová
Scéna: Dana Heroldová a Petr Herold
Grafika a ilustrace: Aliona Baranová

Délka představení: cca 60 minut, představení nemá přestávku

https://www.divadlokampa.cz/

Autor článku: Tereza Niesytová

Divadlo Kampa uvede premiéru inscenace pro děti Jémine, jémine, masopust pomine

Inscenace

20.05.2022

Západočeské divadlo v Chebu uvede hru Mikve izraelské autorky Hadary Galronové

Západočeské divadlo v Chebu uvede v sobotu v premiéře hru Mikve izraelské autorky Hadary Galronové. V šedesátileté historii Západočeského divadla jde o vůbec první izraelskou hru. Drama pro osm žen Mikve napsala v roce 2004 Hadar Galronová, herečka, režisérka a dramatička, pocházející z ortodoxní židovské komunity. Pojmenovala v ní rozpory mezi tradičními zvyklostmi, které jsou vyžadovány v ortodoxním prostředí, a právem na sebeurčení žen v moderním světě 21. století.

20.05.2022

Antigona v Komedii, antická klasika pro mladé

Městská divadla pražská v koprodukci s Divadlem Drak připravují pražskou premiéru inscenace Antigona. Příběh vyprávějící o dospívání v podivné rodině s komplikovanými vztahy vychází ze slavné Sofoklovy tragédie, není však její rekonstrukcí ani interpretací a osudy hrdinů nazírá zcela novou optikou. Autory nového zpracování jsou Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček. Inscenace, určená divákům od 13 let, bude v divadle Komedie poprvé uvedena 4. června.

20.05.2022

Balet ND Brno hostuje ve Státní opeře

V rámci cyklu Hosté Baletu Národního divadla uvede soubor Baletu ND Brno na scéně Státní opery své představení 4 Elements. Brněnský baletní soubor se svým uměleckým šéfem Máriem Radačovským přiváží do Prahy crème de la crème svého repertoáru, inscenaci, jež představuje díla čtyř světových choreografických osobností.