02.10.2020 09:32

Divadlo Kampa zahájí jedenáctou sezonu

Divadlo Kampa zahájí již svou jedenáctou sezonu. Stále platí, že hrajeme večerní představení pro dospělé, víkendové pohádky pro rodiny a dopolední představení pro školní skupiny. 

Letošní sezonu představí Divadlo Kampa dvě novinky. Bude to večerní představení a pohádka. Obě premiéry se odehrají v listopadu.

Soubor Divadla NaHraně připravil představení Instinkt na motivy hry současné skotské autorky Frances Poetové: Při hlídání tříletého vnuka udělala babička malou chybu, která v očích rodičů naroste do obrovských rozměrů. Co se vlastně stalo? A co vám říká váš rodičovský instinkt? Fascinující i znepokojivá hra o tom, jak ochránit své dítě ve světě, kde nelze nikomu důvěřovat.

Hrají: Gabriela Pyšná, Jaroslava Pokorná, Pavel Kryl, Hynek Chmelař / Ondřej Novák.
Režie: Petr Štindl
Premiéra: 12. 11. 2020 

Pohádka s názvem Jmenuji se Orel vznikla dle předlohy stejnojmenné knihy autorky Romy Grey, jež je za toto dílo nominována na cenu Magnesia Litera za „Objev roku“.  Jde o pohádkový muzikál z jihočeského dvorku. Příběh slepice, která se nebála roztáhnout křídla a předvést let orla, byť jej nikdy v životě neviděla. Pohádka je vhodná pro děti od 5 let.

Dramatizace, scénář a režie: Agáta Dušková a Marek Menšík 
Dramaturgie: Iveta Dušková 
Hrají: Sofia Adamová / Agáta Dušková, Marek Menšík
Premiéra: 21. 11. 2020

K nové sezoně dodává ředitelka divadla Iveta Dušková: „Co napsat v této zmatené době, kdy nevíme dny nebo hodiny, co se bude dít. Zahlceni strachem a nejistou tápeme v realitě nebo spíše ve virtualitě. Snad jen, že divadlo vždy v dobách těžkých bylo útočištěm, oázou, kde mohl udít se zázrak, který proměnil zlo v dobro, zločin byl potrestán a kde hrdina po trnité cestě došel k poznání, že jen tam uvnitř v jeho srdci je jeho štěstí. A proto vyjděme z virtuálního světa do toho opravdového a zažívejme tedy a teď třeba u nás v Divadle Kampa. Všichni se tu na vás, na naše diváky, moc těšíme!“

https://www.divadlokampa.cz/

Autor článku: Tereza Niesytová

Divadlo Kampa zahájí jedenáctou sezonu

Inscenace

14.05.2021

Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru.

13.05.2021

Jak přivítají Městská divadla pražská otevření divadel? Premiérami naživo i online

Divadla se opět otevírají veřejnosti a představí inscenace, na kterých pracovala v uplynulých osmi měsících. Hrát začnou Městská divadla pražská na všech třech svých scénách od pondělí 14. června a na pravidelný program se mohou letos mimořádně diváci těšit i během celých prázdnin. Městská divadla pražská uvedou v červnu celkem šest premiér, naživo i online. Vstupenky jsou již v prodeji.

13.05.2021

Španělská muška bude bavit diváky Divadla J. K. Tyla zcela poprvé

Plzeňský činoherní soubor právě připravuje pod režijním vedením Natálie Deákové rozvernou komedii německých autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha Španělská muška. Hra plná záměn, nedorozumění a omylů se měla divákům představit již v červnu minulého roku, kvůli koronavirové krizi byla přeložena na říjen 2020, kdy se její premiéra opět nemohla uskutečnit. Celý proces zkoušení bude završen v sobotu 15. května 2021 na Nové scéně DJKT představením bez diváků, slavnostní premiéra je naplánována na září 2021.