20.07.2022 10:46

Divadlo Karla Hynka Máchy v Litoměřicích oslaví 200 let založení na Letní scéně

Oslavy 200 let Divadla Karla Hynka Máchy pokračují! Připraven je bohatý program pro Letní scénu 2022. Hrát se bude na divadelním nádvoří, přímo pod hvězdami.

Sérii letních představení zahájí inscenace Příběh jednoho hradu, ve které zazáří Veronika Nová Arichteva, Ernesto Čekan nebo Jan Antonín Duchoslav. Velice úspěšná divadelní komedie popisuje, jak vrtochy pána hradu přivádí jeho samého do komických situací při touze vyměnit ženu, kterou si nedávno přivedl na svůj hrad. Představení se koná 21. července od 19 hodin.

Druhým představením Letní scény je pohádka divadelní společnosti Koňmo – Vyprávění starého vlka. Jak herci sami tvrdí, hra přináší autentické svědectví starého vlka o tom, jak to s Karkulkou bylo doopravdy. Představení, které kombinuje hru s marionetami i činohru, je určeno dětem od 4 let, a chystá se na 23. července.

Posledním červencovým vystoupením je koncert skupiny TEAM REVIVAL. Parta šesti hudebníků ze Znojma se 28. července pokusí zastavit čas a dopřeje návštěvníkům užít si melodickou a energickou hudbu kapely Team. Druhá polovina letní scény nabídne taktéž jeden koncert, večerní představení i pohádku pro děti. A právě pohádkou srpnová letní scéna začíná.

Známe mnoho příběhů ze zvířecí a hmyzí říše, všichni si vzpomeneme na krásná dobrodružství Ferdy Mravence, Včelky Máji, Krtečka nebo třeba Krysáků a Divadlo Za2 do Litoměřic 11. srpna přichází s dalším hrdinou – střevlíkem Pepou, ve zbrusu nové pohádce – Velká dobrodružství malého brouka.

Na své si přijdou i milovníci slavné skupiny ABBA. 16. srpna se na divadelní letní scéně představí ABBA REVIVAL. Chybět nebudou originální kostýmy nebo taneční choreografie.

Letní scénu zakončuje komedie scénáristy Václava Upíra Krejčího Krasavci na chmelu. Představení je plné laskavého i tvrdého humoru, s prvky pantomimy, tance, zpěvu a satiry na soudobou neradostnou realitu, která nás obklopuje každý den.

„První ročník Letní scény Divadla Karla Hynka Máchy je novinkou, která má podtrhnout důležitost roku 2022. Roku, který je oslavou litoměřického divadelnictví. Budova městského divadla, která patří k jedněm z nejstarších do dnešních dnů stojících kamenných divadelních budov v Čechách, slaví 200 let existence. Teplé letní večery během prázdninových měsíců přímo vybízejí vyrazit za kulturními zážitky. Krásné prostředí divadla, hudba, pohádky, občerstvení z divadelní kavárny! To vše vás čeká v létě 2022 v Divadle Karla Hynka Máchy!“ řekla na závěr Michaela Mokrá, ředitelka MKZ Litoměřice.

Se zakoupením vstupenek není dobré otálet. Počet míst je na nádvoří divadla omezen. K zakoupení jsou online na webových stránkách Městských kulturních zařízení v Litoměřicích, nebo na recepci Hradu, který je otevřen každý den od 9 do 17 hodin. Také Divadlo Karla Hynka Máchy ponechává svou pokladnu během léta otevřenou, a to tak, jak jsou návštěvníci divadla zvyklí – každou středu, v čase od 14.30 do 18 hodin.

https://www.mkz-ltm.cz/divadlo/

Autor článku: Daniela Kekrtová, převzato z: https://www.mkz-ltm.cz/divadlo/