22.07.2021 12:33

Divadlo Klauniky uvede v Lipnici nad Sázavou premiéru inscenace Don don Šajn

Sedmého srpna rozezní Lipnici nad Sázavou tóny nevšedního zpracování českého překladu Mozartovy opery Don Giovanni, které pod režijním vedením Kamila Mazdase připravilo Divadlo Klauniky z Brna.

Divadelní hra s rytmickým názvem Don don Šajn v sobě skloubí klaunovský nadhled, ve kterém znovu ožije původní český překlad Dona Giovanniho od Rudolfa Vonáska z roku 1951. Zpřístupněn veřejnosti v kombinaci se živou hudbou Alexeye Kudryavtseva, který se představí v titulní roli. Jeho věrného služebníka Leporella zpodobní Jan Dubenský - herec s Downovým syndromem Divadla Klauniky.

Diváci se mohou těšit na nezapomenutelný zážitek plný nadstandardních hereckých výkonů (Monika Mušková-Rajská, Zuzana Anna Rút, Libuše Sladká Kvašná, Marcela Valérie Serreni von Haugwitz), propojení profesionálního divadla s teatroterapií v láskyplných životních situacích oživených smyčcem génia.

Premiéra se uskuteční v rámci programu osmého ročníku Integračního festivalu Quijotova šedesátka, který probíhá ve dnech 6.-7. srpna na hradě, v podhradí, kapli, amfiteátru i vinném ústraní Divadelního domku v Lipnici nad Sázavou. Festival je známý neotřelým pojetí múzy, které zapříčiňují nejrůznější účinkující z řad profesionálních i inovátorských divadelníků, muzikantů či jinak umělecky nadaných jedinců, kteří často spolupracují s lidmi s handicapem.

https://www.klaunika.eu/

Autor článku: Libuše Pečenková