13.10.2004 00:00

Divadlo Kufr se vrátilo z arménského festivalu High Fest

Nezávislé Divadlo Kufr úspěšně reprezentovalo Českou republiku na Mezinárodním divadelním festivalu High Fest, který se konal 2. - 9. 10. 2004 v Jerevanu. Adéla Kratochvílová (Brno) a Dáša Trávníková (Jihlava) představily festivalovým divákům své autorské představení Tančíček "Adušiadáši".

High Fest probíhal v 7 divadlech a v ulicích Jerevanu a účastnila se ho divadla všech možných žánrů ze 17 států Evropy i Asie. Těšil se vysoké návštěvnosti a spontánnosti publika.

Představení Tančíček "Adušiadáši", jež je non-verbální klauniádou s pohybem, žonglováním a hudbou, bylo velmi vřele přijato místním publikem i festivalovými hosty. "Byla to naše první účast na zahraničním festivalu - s napětím jsme očekávaly, jak obstojíme v konkurenci ostatních profesionálních divadel. Arménie má hluboké kulturní kořeny ve všech směrech a Arméni jsou všestranně vzdělaní lidé... Naše obavy však byly rozptýleny hned po prvních minutách přestavení. Diváci reagovali skvěle a nám se skvěle hrálo. Až do konce festivalu nás zastavovali lidé, kteří nám gratulovali nebo se chtěli společně vyfotografovat."

Účast Divadla Kufr na festivalu byla podpořena cestovními stipendii Hlávkovy nadace Nadání.

Více informací o divadle: www.divadlokufr.wz.cz

Více informací o festivalu: www.highfest.am

email@divadlokufr.wz.cz

Autor článku: příspěvky veřejnosti