05.08.2022 10:01

Divadlo Lampion již potřetí uspořádá Mezinárodní festival loutkového divadla Amplion

Diváci se v termínu od 26. 8. 2022 do 28. 8. 2022 opět mohou těšit na Kladno plné divadla pro děti. Na své si ale přijdou i dospělí diváci. Připraveny budou hned dvě divadelní scény, na kterých se ve třech dnech vystřídá několik souborů.

Mezi divadla, která na festival přijala pozvání patří například Divadlo Polárka z Brna, Bratislavské bábkové divadlo, Bábkové divadlo Žilina a mnoho dalších.

Návštěvníci festivalu nepřijdou o velkolepé zahájení na kladenském Náměstí starosty Pavla, které se uskuteční v podvečer v pátek 26. 8. a postará se o něj soubor Amanitas. Na Náměstí starosty Pavla také diváci naleznou jednu ze dvou hlavních scén, umístěna bude v jedinečném stanu Okodome, který se v noci rozzáří barvami.

Nejen divadelní představení jsou připravena na poslední srpnový víkend, na programu budou i koncerty, workshopy nebo výtvarné dílny, které zabaví děti i dospělé.

Patronkou letošního ročníku bude herečka a spisovatelka Vlastina Svátková.

Umělecká šéfka Divadla Lampion Lucie Radimerská dodává: „Je nám velkou ctí, že za podpory města Kladna můžeme již tradičně zakončit prázdniny přehlídkou toho nejlepšího z českých a slovenských loutkových divadel. Na festivalu AMPLION otevře Divadlo Lampion svou náruč všem malým i velkým divákům.“

Termín festivalu Amplion: 26. 8. 2022 – 28. 8. 2022

https://www.divadlokladno.cz/

Autor článku: Klára Danzerová