05.04.2022 12:29

Divadlo Lampion uvede premiéru inscenace Zlatovláska

Na druhý dubnový víkend připravilo Divadlo Lampion premiéru nové inscenace Zlatovláska. Autory představení, které vzniklo na motivy klasické pohádky Zlatovláska jsou Jiří Jelínek a Tereza Lexová. Jiří Jelínek se ujal režie inscenace a Tereza Lexová dramaturgie. O výpravu se kompletně postarala výtvarnice Barbora Čechová, kdy z jejích návrhů vznikly loutky, kostýmy a scéna představení. O hudební zpracování se postaral Zdeněk Král. Všichni výše zmiňovaní se v minulosti podíleli na inscenaci Dlouhý, Široký a Bystrozraký, které je stále repertoáru Divadla Lampion, a těší se velké divácké oblibě.

ZLATOVLÁSKA

Jiří Jelínek, Tereza Lexová

Žádná se jí nevyrovná v kráse! Zveme vás na děvče ZLATOVLASÉ! Loutky, hudba, soubor skoro celý! To byste přece vidět měli! Napětí, humor, lyrika! Přijďte podpořit Jiříka! Ať jsi ono, ona nebo on, těší se na tebe Lampion!

Představení je určeno divákům od 5 let

Režie: Jiří Jelínek
Dramaturgie: Tereza Lexová
Výprava: Barbora Čechová
Hudba: Zdeněk Král
Obsazení: František Čachotský, Jan Pichler, Jan Vejražka, Jan Strýček, Dominik Migač, Radek Pokorný, Diana Hauptová, Marie Jansová, Štefánie Šubová, Petra Majerčíková

Premiéra: 9. dubna 2022, 17:00

www.divadlolampion.cz

Autor článku: Klára Danzerová

Divadlo Lampion uvede premiéru inscenace Zlatovláska

Inscenace

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

22.09.2022

Jak se dělá tanečník – konzervatoř Taneční centrum Praha hostuje v Náchodě

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium  uvede ve čtvrtek 22. září 2022 ve Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 9 a od 11 hodin tanečně-vzdělávací představení pro školy s názvem Jak se dělá tanečník. Jedná se o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, jehož dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol.

21.09.2022

Dekkadancers se vrací k tradici komponovaných večerů. V premiéře uvedou Double Shot

První letošní novinkou tanečního souboru DEKKADANCERS bude Double Shot, večer složený ze dvou choreografií. První polovinu večera obstará Occultatum, které se zaměří na démony, kteří jsou ukryti v každém z nás. Jeho autorem je trojnásobný držitel Thálie za tanec Ondřej Vinklát. Autory druhé choreografie jsou Štěpán Pechar a Viktor Konvalinka.