04.01.2021 11:08

Divadlo Letí: ohlédnutí za koncem roku 2020

Milí milovníci současné dramatiky,

se začátkem nového roku přichází i ohlédnutí se za rokem minulým. Ač nám v divadelní sezoně 2020/2021 bylo zatím dovoleno hrát pouze od září do října, neotáleli jsme.

Rozloučili jsme se hned se třemi našimi inscenacemi:

S poslední jmenovanou inscenací jsme se bohužel nemohli rozloučit naživo, a tak jsme se rozhodli zveřejnit ji na MALL.TV v rámci projektu #kulturažije a to přímo ZDE.

Připravili jsme pro Vás novou premiéru:

Moderní lovestory z až příliš blízké budoucnosti, ve které se představí Anna Kameníková, Jan Hofman a hudebník Kittchen (Jakub König), vám odprezentujeme hned, jak to bude možné.

Současné dramatice jsme se i nadále věnovali online:

  • Překladatelská dílna DILIA

Opět jsme spojili síly s agenturou DILIA na již šestnáctém ročníku Překladatelské dílny. Letošní ročník byl zaměřen na současnou polskou dramatiku. Ukázky ze tří nových překladů polských her jsme představili formou scénických skic online zdarma na našem facebooku nebo YouTube. Představili jsme tyto hry:

Ani na chvíli jsme s Vámi neztratili kontakt:

Naši spolupracovníci z řad umělců na volné noze nám pomohli vytvořit sérii krátkých videí, díky nimž jste mohli téměř dva měsíce dvakrát do týdne nahlédnout, jak to vypadá, když jsou divadelníci bez divadla na homeoffice. Herci se s vámi podělili o své drahocenné know-how, složili pro vás písničky a někdy vás dokonce nechali nakouknout i do své kuchyně, a to doslova.

V návaznosti na minisérii tuto minisérii s názvem Homeoffice LETÍ jsme také obnovili naši Donio sbírku.

V prvních měsících nového roku pro Vás chystáme audiowalk po pražské Štvanici, který si budete moci užít naprosto bezpečně a nekontaktně a na konec sezóny, snad již kontaktně, připravujeme novou premiéru.

V roce 2021 se na Vás živě i bezkontaktně těší
Vaše
Divadlo LETÍ

Autor článku: Denisa Chuchlová

Divadlo Letí: ohlédnutí za koncem roku 2020

Inscenace

14.01.2021

Činoherní studio tradičně připomene smutné výročí Konference ve Wannsee. Letos inscenaci uvede jako audiozáznam

Ústecké Činoherní studio od roku 2008 každoročně připomíná lednovou událost z roku 1942 známou jako Konference ve Wannsee ve formě inscenovaného čtení. Ani letos tradici neporuší, ale díky pandemickým opatřením uvede inscenaci Filipa Nuckollse a Vladimíra Čepka jako zvukový stream, který bude online pouze ve středu 20. ledna, tedy přesně 79 let od události u berlínského jezera Wannsee.

14.01.2021

Herci Východočeského divadla Pardubice nazkoušeli Žítkovské bohyně

Pardubičtí herci sice nemohou hrát pro diváky, přesto v zákulisí Východočeského divadla panuje ruch jako za běžného provozu, pouze za přísných hygienických podmínek. Po dokončení příprav vztahového thrilleru Venkov na Malé scéně ve dvoře se téměř celý soubor pustil do zkoušení zbrusu nové dramatizace románu Žítkovské bohyně.

14.01.2021

Moravské divadlo Olomouc odsouvá na jaro premiéru inscenace Dokonalá svatba

Divadelníci míní, protiepidemická opatření mění. Moravské divadlo Olomouc plánovalo odstartovat letošní rok s úsměvem, na pobavené reakce publika v zaplněném hledišti si ale bude muset počkat. Premiéra situační komedie Dokonalá svatba se v původně plánovaném termínu 22. ledna neuskuteční. Vedení Moravského divadla však věří, že už na jaře bude moci tento titul na jevišti uvést, byť pro omezený počet diváků.