04.01.2021 11:08

Divadlo Letí: ohlédnutí za koncem roku 2020

Milí milovníci současné dramatiky,

se začátkem nového roku přichází i ohlédnutí se za rokem minulým. Ač nám v divadelní sezoně 2020/2021 bylo zatím dovoleno hrát pouze od září do října, neotáleli jsme.

Rozloučili jsme se hned se třemi našimi inscenacemi:

S poslední jmenovanou inscenací jsme se bohužel nemohli rozloučit naživo, a tak jsme se rozhodli zveřejnit ji na MALL.TV v rámci projektu #kulturažije a to přímo ZDE.

Připravili jsme pro Vás novou premiéru:

Moderní lovestory z až příliš blízké budoucnosti, ve které se představí Anna Kameníková, Jan Hofman a hudebník Kittchen (Jakub König), vám odprezentujeme hned, jak to bude možné.

Současné dramatice jsme se i nadále věnovali online:

  • Překladatelská dílna DILIA

Opět jsme spojili síly s agenturou DILIA na již šestnáctém ročníku Překladatelské dílny. Letošní ročník byl zaměřen na současnou polskou dramatiku. Ukázky ze tří nových překladů polských her jsme představili formou scénických skic online zdarma na našem facebooku nebo YouTube. Představili jsme tyto hry:

Ani na chvíli jsme s Vámi neztratili kontakt:

Naši spolupracovníci z řad umělců na volné noze nám pomohli vytvořit sérii krátkých videí, díky nimž jste mohli téměř dva měsíce dvakrát do týdne nahlédnout, jak to vypadá, když jsou divadelníci bez divadla na homeoffice. Herci se s vámi podělili o své drahocenné know-how, složili pro vás písničky a někdy vás dokonce nechali nakouknout i do své kuchyně, a to doslova.

V návaznosti na minisérii tuto minisérii s názvem Homeoffice LETÍ jsme také obnovili naši Donio sbírku.

V prvních měsících nového roku pro Vás chystáme audiowalk po pražské Štvanici, který si budete moci užít naprosto bezpečně a nekontaktně a na konec sezóny, snad již kontaktně, připravujeme novou premiéru.

V roce 2021 se na Vás živě i bezkontaktně těší
Vaše
Divadlo LETÍ

Autor článku: Denisa Chuchlová