23.10.2009 00:00

Divadlo loutek Ostrava v Praze

V neděli 1. 11. odpoledne ve 14.30 uvede Divadlo loutek v Divadle v Celetné Čtyři pohádky s vlky za vrátky. Inscenace propojuje tři známé evropské pohádky – o Karkulce, o neposlušných kůzlátkách a o třech prasátkách – s jednou japonskou. Režíroval ji japonský loutkář Noriyuki Sawa. Na domácí scéně se hraje pro velký zájem dětských diváků už pátou sezonu a sklidila úspěchy na mezinárodních festivalech v Polsku, Japonsku a Jižní Koreji.

Hrají Jana Zajacová, Ivo Marták, Aleš Petrič a Jan Smyček.

V pondělí 2. 11. zahraje  Divadlo loutek dvě představení Tajného deníku Adriana Molea v Divadle v Dlouhé, od 10 a od 15 hodin. Inscenaci podle světoznámého humoristického románu Sue Townsendové nastudoval režisér a umělecký šéf  Divadla loutek Václav Klemens a soubor ji s úspěchem předvedl na mezinárodním festivalu Spectaculo Interesse 2009 v Ostravě, jehož je  Divadlo loutek pořadatelem.

Hrají Lukáš Červenka, Ivan Feller, Vlaďka Krakovková, Libuše Čecháková, Irena Křehlíková, Lenka Macharáčková, Lenka Sedláčková, Miroslav Kudela j. h., Ivo Marták, Zdeněk Pavlíček a Karel Růžička.

Zdroj: pithartova.dlo@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel