04.06.2020 11:23

Divadlo loutek se v červnu otevře veřejnosti

Ostravské Divadlo loutek bude otevírat své brány 6. června. Pro diváky má připravený cyklus tvořivých dílen a víkendová představení ve venkovním amfiteátru.

„Zvažovali jsme, zda pustit diváky do našich sálů, ale nakonec jsme vyhodnotili, že bude pro všechny nejpříjemnější, když naplno využijeme našeho venkovního amfiteátru. Musíme sice naše představení trochu poupravit, protože venkovní prostor skýtá mnohá technická úskalí, ale všechno převažuje naše nadšení z toho, že se s diváky zase uvidíme naživo,“ přiblížila tisková mluvčí Lucie Mičková.

Divadelní představení budou probíhat vždy v sobotu i v neděli od 15:30. O víkendu 6. a 7. června se diváci mohou přijít podívat na inscenaci Fuj je to!, se kterou měli loutkáři letět v březnu na festival do Mexico City, kam bohužel kvůli zavřeným hranicím neodjeli. 13. a 14. června divadlo zahraje pohádku Jak šlo vejce na vandr, 20. a 21. června Hrnečku vař aneb Dvě pohádky o hrnečku a 27. a 28. června vše zakončí Malá Mína zmlsaná, rocková pohádka pro děti, co nerady špenát.

Pro všechny příznivce loutkového divadla, tvořivé děti a jejich rodiče i prarodiče lektoři z DLO připravili cyklus tvořivých dílen s názvem Vyrob si svou loutku. Dílny proběhnou v termínu od 10. 6. do 28. 6., vždy ve středu, v pátek a v neděli. Každý týden se bude vyrábět jeden typ loutky - prstová loutka, marioneta a mluvící maňásek, tzv. mapet. U dílen bude kapacita upravena na 15 účastníků a v průběhu dílny budou zajištěny bezpečné rozestupy.

„Věříme, že máme pro návštěvníky připravený program, který zlepší náladu a přenese je do prostředí plného fantazie, tvořivosti a příjemné rodinné atmosféry!“ uzavírá Lucie Mičková.

www.dlo-ostrava.cz

Autor článku: Lucie Mičková

Divadlo loutek se v červnu otevře veřejnosti

Inscenace

09.07.2020

Divadlo Archa uvede v červenci premiéru dokumentární inscenace Dům bez spánku

Divadlo Archa uvede 14. a 15. července premiéry dokumentární inscenace Dům bez spánku, jejíž přípravu přerušila koronavirová krize. Mladý divadelní kolektiv Nesladim, který tvoří skupina nezávislých umělců z Prahy a Paříže, věnuje ve své autorské inscenaci pozornost spánkovým poruchám, kterými podle posledních výzkumů trpí až třetina naší společnosti.

07.07.2020

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice bude uvedena inscenace o dětské aktivistce Gretě Thunbergové

Na Letní scéně divadla Vila Štvanice dnes Divadlo Letí uvede premiéru představení o dětské aktivistce Gretě Thunbergové. Podle tvůrců se hra s názvem Greta bude věnovat nejen Thunbergové, ale i otázkám, které švédská školačka a její mnozí následovníci řeší a které ji vynesly až nominaci na Nobelovu cenu míru.

01.07.2020

Divadlo Mana připravuje komedii italského dramatika Enrica Luttmana 5 za 1

Českou premiéru komedie 5 za 1 italského dramatika Enrica Luttmana připravuje divadlo Mana v pražských Vršovicích. Zábavná hra o ženské síle a přátelství, v níž nechybí osvobozující humor, brilantní dialogy i detektivní zápletka, má v nastudování zkušeného režiséra Ondřeje Zajíce premiéru 15. září. Pětici žen různých generací, které společně řeší trable s muži i samy se sebou, ztvární Dana Černá, Stanislava Jachnická, Denisa Pfauserová, Tereza Vítů a Dana Sedláková.