11.09.2019 09:32

Divadlo Minor vstupuje do nové sezóny

Divadlo Minor zahajuje další sezónu, ve které chystá tři nové inscenace pro celou rodinu – o Emilu Zátopkovi, vánoční příběh Nanuk a hudební divadlo Sněhurka. Kromě toho opět nabídne divákům řadu dílen, outdoorových her a dalších mimodivadelních aktivit.

První premiéra sezóny, která proběhne v neděli 6. října, bude věnována Emilu Zátopkovi. Životního osudu největšího českého atleta se chopil scénárista a režisér Jan Jirků, který divákům zprostředkovává historická témata prostřednictvím strhujícího příběhu hlavního hrdiny. Pro Minor takto vytvořil například inscenace Lipany či Hon na Jednorožce. Ve své novince se tak bude věnovat nejen Zátopkovu sportovnímu a osobnímu životu, ale i nelehkým obdobím 20. století. O hudební doprovod se postará živá minorská kapela s hudbou Jiřího Hradila, člena skupin Tata Bojs a Kafka Band. Významnou roli bude hrát i scénografie Jakuba Kopeckého, který pro představení navrhl netradiční loutky vytvořené pomocí 3D tisku ve spolupráci s firmou Prusa Research.

Minorské představení Vánoce se těší popularitě již více než 15 let. V neděli 10. listopadu posílí „vánoční divadelní nabídku“ nová premiéra Nanuk režisérky Anny Klimešové. V příběhu z Laponského kraje o eskymáckém lovci Panukovi a jeho věrném psu Nanukovi se na Malé scéně představí řada mladých tvůrců i herců – dramaturg Boris Jedinák, scénografové Klára Fleková a Mikoláš Zika, herci Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Kateřina Císařová a Nataša Mikulová či herec a autor hudby Ivo Sedláček.

Poslední inscenace sezóny, jejíž premiéra proběhne v neděli 17. května, navazuje na úspěšnou rockovou Perníkovou chaloupku. Pod vedením režiséra Jakuba Vašíčka a dramaturga Tomáše Jarkovského tak vznikne hudební představení Sněhurka, ve kterém se opět představí například herečka, zpěvačka a šansoniérka Monika Načeva, herci Petr Stach, Ondřej Bauer, Pavol Smolárik či herečky Anna Bubníková a Markéta Ptáčníková. Chybět nebude ani živá minorská kapela ve složení Lubomír Nohavica, Jan Matásek, Tomáš Vychytil, Dalibor Mucha a Jan Hrovatitsch.

https://www.minor.cz/

Autor článku: Josef Horák

Divadlo Minor vstupuje do nové sezóny

Inscenace

17.09.2019

Divadelnímu muzikálu Davida Bowieho Lazarus bude předcházet prolog v kině Aero

Již 8. října 2019 budou mít příznivci odkazu Davida Bowieho možnost se účastnit zajímavého prologu, který předznamená premiérové uvedení divadelního muzikálu Lazarus v pražském divadle Komedie (Městská divadla pražská). Artovému kinu Aero, které se nachází na pražském Žižkově, se podařilo získat k této příležitosti práva na jedno exkluzivní uvedení filmu Muž, který spadl na Zemi.

16.09.2019

Palác Akropolis zahájí divadelní sezónu třemi zářijovými premiérami

Divadelní sezóna se rozbíhá a podzim v Paláci Akropolis je plný premiér. Odstartuje je v neděli 22. září soubor Ufftenživot s obnovenou premiérou představení KEEP CALM zabývající se životním stylem a všedními situacemi českých mileniálů. Ve středu 25. září následuje skupina Tantehorse s premiérou projektu Emergency Dances I. Svá díla na něm představí choreografky Johana Pocková spolu se Sabinou Bočkovou a Denisou Musilovou, které se zabývají pozicí médií v současnosti a jejich vlivem na společnost.

16.09.2019

Jatka78 slaví páté narozeniny

Jatka78 do letošní sezóny vstupují slavnostně. 5. listopadu 2019 totiž uplyne přesně 5 let od doby, kdy se uskutečnila první Mše za duše a kdy byl spuštěn zkušební provoz nové divadelní scény v Pražské tržnici. Ta postupně ožila pravidelnou divadelní produkcí, která nabízí nejen nový cirkus, ale také současný tanec, činohru a pravidelný dětský program.