24.10.2019 10:21

Divadlo na cucky bude hostit litevskou performerku a tanečnici Vilmu Pitrinaite

Divadlo na cucky bude v pátek 25. října hostit přední litevskou performerku a tanečnici Vilmu Pitrinaite. V představení Miss Litvy se divákům předvede jako idealistka, vzor mladých dívek, stejně jako sexuálně přitažlivá tanečnice či absurdní vůdkyně.

„Performeku Vilmu Pitrinaite jsem poprvé viděl na prestižní přehlídce Aerowaves v Ljublani. Trvalo řadu let, než jsme ji do Česka dostali, naše úsilí ale stálo za to – podařilo se nám totiž dojednat turné, díky kterému hraje také v Ostravě, Praze a Plzni,“ uvedl ředitel Divadla na cucky Jan Žůrek. Divadlo se dlouhodobě snaží prezentovat v Olomouci to nejlepší z nabídky nezávislých divadelních či tanečních scén, a to nejen tuzemských, ale i zahraničních. „Projekt Vilmy Pitrinaite nám tak nemohl uniknout,“ dodal Žůrek.

V představení Miss Litvy mají diváci možnost podpořit královnu krásy na její cestě soutěží Miss světa – tradiční tance, rozhovor, přehlídka v bikinách – to všechno sem neodmyslitelně patří. „Na první pohled je soutěžící idealistka, vyzbrojená národní hrdostí a přesvědčením. Není ale její autenticita produktem popkultury? Není tady jenom proto, aby si získala pozornost a vzbudila emoce, se kterými může obchodovat?,“ ptá se ve svém projektu litevská tanečnice.

www.divadlonacucky.cz

Autor článku: Zdeněk Vévoda