17.06.2021 13:33

Divadlo na cucky chystá festival nového cirkusu

CIRKUSKUS. Takový název nese mimořádný devítidenní program, na kterém v současnosti pracuje produkční tým Divadla na cucky. Od 10. do 19. července jím ožije olomoucké Letní kino. Zájemci se mohou těšit na pětici novocirkusových večerních představení, sedm workshopů, čtyři DJ sety a dvě filmové projekce, z nichž jednu živě doprovodí Moravská filharmonie Olomouc.

„Rádi bychom Olomoučany přesvědčili, že stojí za to strávit alespoň část dovolené doma a přespolní publikum naopak do Olomouce na dovolenou pozvali,“ uvedla ředitelka Divadla na cucky Alžběta Kvapilová. Její tým se přípravě celé akce věnuje už od jara. „Vybrali jsme nejen strhující show předních českých ansámblů, ale zajistili jsme také řadu workshopů, a to především pro děti. Tyto dílny nabízíme zcela zdarma,“ upozornila Kvapilová.

Diváci budou moci žasnout nad akrobatickými kousky, světelnými efekty, záplavou barev a smrští energie v podání Cirku La Putyka (uvede představení Kaleidoscope a novinku Kabaret Dynamit), Losers Cirque Company (představení Kolaps a rovněž úplná novinka v repertoáru s názvem Konkurz) a Bratrů v tricku.

Posledně zmíněný soubor uzavře tuto letní akci, konanou bez výjimky pod širým nebem, pohybovou humoreskou Plovárna. Představení, volně inspirované Vančurovou novelou Rozmarné léto, se jako jediné uskuteční mimo areál Letního kina – a to přímo na Dolním náměstí, s volným vstupem. Ceny vstupného na ostatní představení jsou 390 a 290 Kč, permanentku na ně nabízí Divadlo na cucky v omezeném počtu za 1.390 a 990 Kč. Workshopy jsou přístupné bez poplatku, rezervace je však nutná.

Více informací o akci najdete na webu www.divadlonacucky.cz.

Autor článku: Zdeněk Vévoda