17.06.2021 13:33

Divadlo na cucky chystá festival nového cirkusu

CIRKUSKUS. Takový název nese mimořádný devítidenní program, na kterém v současnosti pracuje produkční tým Divadla na cucky. Od 10. do 19. července jím ožije olomoucké Letní kino. Zájemci se mohou těšit na pětici novocirkusových večerních představení, sedm workshopů, čtyři DJ sety a dvě filmové projekce, z nichž jednu živě doprovodí Moravská filharmonie Olomouc.

„Rádi bychom Olomoučany přesvědčili, že stojí za to strávit alespoň část dovolené doma a přespolní publikum naopak do Olomouce na dovolenou pozvali,“ uvedla ředitelka Divadla na cucky Alžběta Kvapilová. Její tým se přípravě celé akce věnuje už od jara. „Vybrali jsme nejen strhující show předních českých ansámblů, ale zajistili jsme také řadu workshopů, a to především pro děti. Tyto dílny nabízíme zcela zdarma,“ upozornila Kvapilová.

Diváci budou moci žasnout nad akrobatickými kousky, světelnými efekty, záplavou barev a smrští energie v podání Cirku La Putyka (uvede představení Kaleidoscope a novinku Kabaret Dynamit), Losers Cirque Company (představení Kolaps a rovněž úplná novinka v repertoáru s názvem Konkurz) a Bratrů v tricku.

Posledně zmíněný soubor uzavře tuto letní akci, konanou bez výjimky pod širým nebem, pohybovou humoreskou Plovárna. Představení, volně inspirované Vančurovou novelou Rozmarné léto, se jako jediné uskuteční mimo areál Letního kina – a to přímo na Dolním náměstí, s volným vstupem. Ceny vstupného na ostatní představení jsou 390 a 290 Kč, permanentku na ně nabízí Divadlo na cucky v omezeném počtu za 1.390 a 990 Kč. Workshopy jsou přístupné bez poplatku, rezervace je však nutná.

Více informací o akci najdete na webu www.divadlonacucky.cz.

Autor článku: Zdeněk Vévoda

Divadlo na cucky chystá festival nového cirkusu

Festivaly

28.06.2022

Festival Letní Letná vydává podcast o novém cirkusu

Již 19 let je hlavním cílem festivalu Letní Letná rozvíjet nový cirkus a předávat divákům kouzlo tohoto žánru. A proto organizátoři festivalu přicházejí s Letní Letná podcastem, který ve svých epizodách představí akrobaty, producenty a různé členy týmu festivalu i jiných českých projektů, které spojuje láska k novému cirkusu.

27.06.2022

Festival NODO a dalších 6 představení

Šesté bienále mezinárodního festivalu NODO v sobotu zahájilo drásavou operou o bezdomovectví. Skladatel Salvatore Sciarrino je mistrem silných poetických zkratek v ději i hudbě. Polský inscenační tým v čele s mezzosopranistkou Annou Radziejewskou nadchnul diváky širokoúhlou minimalistickou podívanou. Divadelní soubor JEDL s členy Ostravské bandy, hudbou Matouše Hejla na libreto Lucie Trmíkové uvedl včera Operu Ibsen / Přízraky, vysoce aktuální dílo o pokrytectví, přetvářce, naší neschopnosti říkat pravdu, zejména těm nejbližším.

27.06.2022

V Chráněném bydlení Fara v obci Slapy se uskuteční jedenáctý ročník festivalu Cihlafest

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.