23.06.2021 12:53

Divadlo na cucky chystá příměstské tábory s hereckou či filmovou tematikou

Olomoucké Divadlo na cucky chystá na prázdniny sérii příměstských táborů s hereckou, hudební či filmovou tematikou. Do uměleckého života budou děti pronikat pod vedením lektorů, tábory jsou díky dotacím zdarma. ČTK to řekl mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. Tábory se uskuteční od 5. července do 13. srpna a určeny budou pro děti z prvního i druhého stupně základních škol. Nutná je pouze rezervace předem.

„Díky podpoře ministerstva školství a fondu Evropské unie jsme letos připravili pětici příměstských letních táborů pro děti prvního a druhé stupně základních škol, jsou zdarma a mají kapacitu 15 míst. Kdo si dřív zarezervuje místo, může se účastnit. Už nyní vidíme, že zájem je velký," uvedl mluvčí divadla.

Tábory jsou tematicky zaměřené - pro děti, které baví výtvarná výchova a divadlo, je určen tábor divadelně-výtvarný. Přímo v divadle budou moci pod vedením profesionálních umělců prozkoumávat vlastní kreativitu. Chybět nebude ani divadelně-literární tábor, ve kterém se děti během týdne vydají po stopách a tajích hrdinů, kteří je inspirují k tvorbě vlastních příběhů. Pro starší děti je určen herecký tábor, ve kterém pod vedením profesionálů proniknou do tajů hereckého umění. Naučí se zároveň mluvit na mikrofon, pracovat s nepříjemnou trémou a studem a objevovat svůj herecký talent, uvedli zástupci divadla.

Na hudbu a zvuky okolního světa bude zaměřen divadelně-hudební tábor a pětici příměstských akcí uzavře filmový tábor určený pro děti prvního stupně základních škol. Děti se na něm budou podílet na tvorbě scénáře, vyzkoušejí si práci kameramana, herce i střihače. Jejich vlastní film bude mít také premiéru na plátně Divadla na cucky, dodali pořadatelé.

Děti povedou na příměstských táborech profesionální lektoři. „Podařilo se nám získat odborné lektory a osobnosti. Například herecký tábor vede herečka a moderátorka Dagmar Kopečková a herec Jan Mansfeld. Lze je vidět i u nás v divadle, ale lidé je mohou znát i z filmu nebo rozhlasu. Filmový tábor vede David Bartoš, výtvarník, filmař a pedagog. Myslím, že nabídka je opravdu pestrá, děti si to užijí a doženou, co jim tři čtvrtě roku chybělo," doplnil Vévoda.

Bližší informace včetně rezervací táborů najdou zájemci na www.divadlonacucky.cz.

 

Autor článku: ČTK: ftv, hj