16.07.2021 07:17

Divadlo na cucky vyprodává letní kino cirkusovými kousky

Už od soboty 10. července probíhá v areálu olomouckého Letního kina mimořádný kulturní program Divadla na cucky. Nezávislá scéna, sídlící na Dolním náměstí, pozvala do Olomouce přední české novocirkusové soubory Cirk La Putyka, Losers Cirque Company a Bratři v tricku, a těší se mimořádnému zájmu publika. Během tří večerních představení se v hledišti „Letňáku“ usadilo na 1.500 diváků.

„Přehlídku s názvem Cirkuskus jsme původně nekoncipovali jako plnohodnotný festival, ale v jejím průběhu akce získává ryze festivalový nádech – především díky skvělé atmosféře celého prostoru i nadšeným divákům, kteří se aktivně účastní i workshopů, připravených ve spolupráci s hostujícími umělci,“ uvedla Alžběta Kvapilová, ředitelka Divadla na cucky.

Produkční tým se v uplynulých dnech zvládl vypořádat nejen se zraněními u vystupujících ansámblů, ale i s hrozbami nepříznivého počasí. „Diváci si tak mohli nerušeně vychutnat dechberoucí akrobatické kousky, cirkusová čísla i podmanivou hudbu,“ doplnila Kvapilová.

Cirkuskus bude pokračovat až do pondělí 19. července. Nabídne ještě dvě večerní vystoupení – zábavnou interaktivní novinku souboru Losers Cirque Company s názvem Konkurz v sobotu večer a příjemnou letní humoresku Plovárna, inspirovanou Vančurovým Rozmarným létem, v provedení Bratří v tricku. Ta bude k vidění v pondělí zdarma na Dolním náměstí. Mimo zmíněné akce jsou připraveny i další workshopy, DJské sety nebo třeba vintage market.

Více informací a vstupenky k mání na www.divadlonacucky.cz/cirkuskus.

Autor článku: Zdeněk Vévoda

Divadlo na cucky vyprodává letní kino cirkusovými kousky

Festivaly

28.06.2022

Festival Letní Letná vydává podcast o novém cirkusu

Již 19 let je hlavním cílem festivalu Letní Letná rozvíjet nový cirkus a předávat divákům kouzlo tohoto žánru. A proto organizátoři festivalu přicházejí s Letní Letná podcastem, který ve svých epizodách představí akrobaty, producenty a různé členy týmu festivalu i jiných českých projektů, které spojuje láska k novému cirkusu.

27.06.2022

Festival NODO a dalších 6 představení

Šesté bienále mezinárodního festivalu NODO v sobotu zahájilo drásavou operou o bezdomovectví. Skladatel Salvatore Sciarrino je mistrem silných poetických zkratek v ději i hudbě. Polský inscenační tým v čele s mezzosopranistkou Annou Radziejewskou nadchnul diváky širokoúhlou minimalistickou podívanou. Divadelní soubor JEDL s členy Ostravské bandy, hudbou Matouše Hejla na libreto Lucie Trmíkové uvedl včera Operu Ibsen / Přízraky, vysoce aktuální dílo o pokrytectví, přetvářce, naší neschopnosti říkat pravdu, zejména těm nejbližším.

27.06.2022

V Chráněném bydlení Fara v obci Slapy se uskuteční jedenáctý ročník festivalu Cihlafest

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.