09.06.2021 12:21

Divadlo Na zábradlí uvede oceňované inscenace Korespondence V+W a Mýcení v senátní Valdštejnské zahradě

Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub a Dejvické divadlo, tři legendární pražské scény se o prázdninách sejdou ve Valdštejnské zahradě v rámci projektu Senát pro kulturu – pomáháme umělcům do divadelního života. Hrát se bude od 16. července do 2. srpna v krytém barokním prostoru sala terrena v západní části zahrady. Na programu je celkem sedm úspěšných a oceňovaných inscenací.

Dejvické divadlo uvede slavné inscenace Vražda krále Gonzaga a Ucpanej systém, které až nadčasově, a přesto s jistým nadhledem reflektují pocity, které mnozí z nás v posledních měsících zažívají. Následně se ve Valdštejnské zahradě představí Činoherní klub, a to inscenacemi Léda (Manželskonemanželská povídka), Bůh masakru a Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, nejproslulejší hrou spoluzakladatele, kmenového autora a režiséra Činoherního klubu Ladislava Smočka. Zahradní festival uzavře Divadlo Na zábradlí s oblíbenými tituly Korespondence V+W a Mýcení, které inscenoval Jan Mikulášek, jeden z nejvýraznějších režisérů své generace.

Za trio pražských divadel ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka: „Široký pojem kulturnosti se váže k mnoha oblastem naší činnosti, ne jenom ke kultuře samotné. Mluvíme-li tedy třeba o kulturnosti politiky, mluvíme podle našeho soudu a v našem prostředí především o Senátu. Té tolikrát zpochybňované instituci, která čím dál tím více prokazuje svou nezpochybnitelnost, nezastupitelnost a nezbytnost. A jestliže se právě Senát rozhodl, že pomůže kultuře tím, že zpřístupní prostory Valdštejnské zahrady k probuzení a oživení hibernujícího divadla, pokládáme si za skutečnou a neobyčejnou čest se tohoto projektu zúčastnit.“

Diváci budou mít jedinečnou příležitost si před představením prohlédnout prostory Valdštejnské zahrady, která bude zpřístupněna vždy od 19.30. Vzhledem k současné epidemiologické situaci bude v první vlně prodávána pouze poloviční kapacita hlediště a jakmile to situace dovolí, nabídnou všechna divadla i zbývající místa.

Program

 • 16. 7. / 20.30 / Ucpanej systém (DD)
 • 17. 7. / 20.30 / Ucpanej systém (DD)
 • 18. 7. / 20.30 / Vražda krále Gonzaga (DD)
 • 19. 7. / 20.30 / Vražda krále Gonzaga (DD)
 • 23. 7. / 20.30 / Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho (ČK)
 • 24. 7. / 20.30 / Bůh masakru (ČK)
 • 25. 7. / 20.30 / Léda (Manželskonemanželská povídka) (ČK)
 • 26. 7. / 20.30 / Léda (Manželskonemanželská povídka) (ČK)
 • 30. 7. / 20.30 / Mýcení (DNz)
 • 31. 7. / 20.30 / Mýcení (DNz)
 • 1. 8. / 20.30 / Korespondence V+W (DNz)
 • 2. 8. / 20.30 / Korespondence V+W (DNz)

Bližší informace najdete na webových stránkách zúčastněných divadel. Předprodej vstupenek na představení Divadla Na zábradlí na webu divadla a v systému GoOut.

http://www.nazabradli.cz/

Autor článku: Simona Andělová, foto: Mýcení

Divadlo Na zábradlí uvede oceňované inscenace Korespondence V+W a Mýcení v senátní Valdštejnské zahradě

Festivaly

17.06.2021

Divadlo na cucky chystá festival nového cirkusu

CIRKUSKUS. Takový název nese mimořádný devítidenní program, na kterém v současnosti pracuje produkční tým Divadla na cucky. Od 10. do 19. července jím ožije olomoucké Letní kino. Zájemci se mohou těšit na pětici novocirkusových večerních představení, sedm workshopů, čtyři DJ sety a dvě filmové projekce, z nichž jednu živě doprovodí Moravská filharmonie Olomouc.

17.06.2021

Dream Factory Ostrava: tovární linka na ostravské divadelní sny se rozjíždí

Již v pátek večer bude zahájen v netradičním termínu divadelní festival Dream Factory Ostrava. Letošní 12. ročník festivalu byl vzhledem k dlouhodobě nejasné situaci spojené s pandemií rozdělen na dvě dějství. Na to I. se všichni ostravští snílci můžou těšit už v pátek 18. června, a navíc v open air podobě. Pod širým nebem tak diváci v amfiteátru za Domem kultury města Ostravy a přilehlém okolí budou moci zhlédnout tři večerní představení pro dospělé a o víkendových odpoledních i dva tituly pro celou rodinu.

17.06.2021

Letní kulturní sezóna na Mariánském náměstí v Praze začíná

Letní sezóna Mariánského náměstí začíná. V rámci projektu Moje Mariánské se zde odehrají divadelní, filmové, hudební, výtvarné i literární představení. Červenec bude vesměs divadelní, procházkový. Společnost Za dveřmi projde centrem města v obřích maskách na chůdách, Bratři v tricku si zahrají na Běžkařskou Odyseu, dostaví se origamisté, pletaři a jiní. A možná vyjde i letní kino.