09.06.2021 12:21

Divadlo Na zábradlí uvede oceňované inscenace Korespondence V+W a Mýcení v senátní Valdštejnské zahradě

Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub a Dejvické divadlo, tři legendární pražské scény se o prázdninách sejdou ve Valdštejnské zahradě v rámci projektu Senát pro kulturu – pomáháme umělcům do divadelního života. Hrát se bude od 16. července do 2. srpna v krytém barokním prostoru sala terrena v západní části zahrady. Na programu je celkem sedm úspěšných a oceňovaných inscenací.

Dejvické divadlo uvede slavné inscenace Vražda krále Gonzaga a Ucpanej systém, které až nadčasově, a přesto s jistým nadhledem reflektují pocity, které mnozí z nás v posledních měsících zažívají. Následně se ve Valdštejnské zahradě představí Činoherní klub, a to inscenacemi Léda (Manželskonemanželská povídka), Bůh masakru a Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, nejproslulejší hrou spoluzakladatele, kmenového autora a režiséra Činoherního klubu Ladislava Smočka. Zahradní festival uzavře Divadlo Na zábradlí s oblíbenými tituly Korespondence V+W a Mýcení, které inscenoval Jan Mikulášek, jeden z nejvýraznějších režisérů své generace.

Za trio pražských divadel ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka: „Široký pojem kulturnosti se váže k mnoha oblastem naší činnosti, ne jenom ke kultuře samotné. Mluvíme-li tedy třeba o kulturnosti politiky, mluvíme podle našeho soudu a v našem prostředí především o Senátu. Té tolikrát zpochybňované instituci, která čím dál tím více prokazuje svou nezpochybnitelnost, nezastupitelnost a nezbytnost. A jestliže se právě Senát rozhodl, že pomůže kultuře tím, že zpřístupní prostory Valdštejnské zahrady k probuzení a oživení hibernujícího divadla, pokládáme si za skutečnou a neobyčejnou čest se tohoto projektu zúčastnit.“

Diváci budou mít jedinečnou příležitost si před představením prohlédnout prostory Valdštejnské zahrady, která bude zpřístupněna vždy od 19.30. Vzhledem k současné epidemiologické situaci bude v první vlně prodávána pouze poloviční kapacita hlediště a jakmile to situace dovolí, nabídnou všechna divadla i zbývající místa.

Program

 • 16. 7. / 20.30 / Ucpanej systém (DD)
 • 17. 7. / 20.30 / Ucpanej systém (DD)
 • 18. 7. / 20.30 / Vražda krále Gonzaga (DD)
 • 19. 7. / 20.30 / Vražda krále Gonzaga (DD)
 • 23. 7. / 20.30 / Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho (ČK)
 • 24. 7. / 20.30 / Bůh masakru (ČK)
 • 25. 7. / 20.30 / Léda (Manželskonemanželská povídka) (ČK)
 • 26. 7. / 20.30 / Léda (Manželskonemanželská povídka) (ČK)
 • 30. 7. / 20.30 / Mýcení (DNz)
 • 31. 7. / 20.30 / Mýcení (DNz)
 • 1. 8. / 20.30 / Korespondence V+W (DNz)
 • 2. 8. / 20.30 / Korespondence V+W (DNz)

Bližší informace najdete na webových stránkách zúčastněných divadel. Předprodej vstupenek na představení Divadla Na zábradlí na webu divadla a v systému GoOut.

http://www.nazabradli.cz/

Autor článku: Simona Andělová, foto: Mýcení

Divadlo Na zábradlí uvede oceňované inscenace Korespondence V+W a Mýcení v senátní Valdštejnské zahradě

Festivaly

28.06.2022

Festival Letní Letná vydává podcast o novém cirkusu

Již 19 let je hlavním cílem festivalu Letní Letná rozvíjet nový cirkus a předávat divákům kouzlo tohoto žánru. A proto organizátoři festivalu přicházejí s Letní Letná podcastem, který ve svých epizodách představí akrobaty, producenty a různé členy týmu festivalu i jiných českých projektů, které spojuje láska k novému cirkusu.

27.06.2022

Festival NODO a dalších 6 představení

Šesté bienále mezinárodního festivalu NODO v sobotu zahájilo drásavou operou o bezdomovectví. Skladatel Salvatore Sciarrino je mistrem silných poetických zkratek v ději i hudbě. Polský inscenační tým v čele s mezzosopranistkou Annou Radziejewskou nadchnul diváky širokoúhlou minimalistickou podívanou. Divadelní soubor JEDL s členy Ostravské bandy, hudbou Matouše Hejla na libreto Lucie Trmíkové uvedl včera Operu Ibsen / Přízraky, vysoce aktuální dílo o pokrytectví, přetvářce, naší neschopnosti říkat pravdu, zejména těm nejbližším.

27.06.2022

V Chráněném bydlení Fara v obci Slapy se uskuteční jedenáctý ročník festivalu Cihlafest

Již tradiční festival nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční už po jedenácté v Chráněném bydlení Fara v obci Slapy. Rozlehlá farní zahrada se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Na dvou scénách se 6. srpna představí kapely nejrůznějších žánrů, divadla, žongléři, artisté.