17.06.2007 00:00

Divadlo Nablízko opouští budovu Malého Nosticova divadla na Kampě

Tisková zpráva - Praha, 15. 6. 2007

Divadlo NABLÍZKO opouští budovu Malého Nosticova divadla na Kampě

Divadlo NABLÍZKO ukončí své působení v budově Malého Nosticova divadla na Kampě. Dohodlo se na tom s pronajimatelem budovy, kterým je Česká obec sokolská. Po završení sezóny a po divadelních prázdninách bude divadlo NABLÍZKO nadále pokračovat ve svých aktivitách. Stávající představení a další připravované projekty bude uvádět ve vybraných pražských scénách. Posledními představeními NABLÍZKA, které bude v Malém Nosticově divadle možné shlédnout, budou Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát č. 7 v sobotu 23. 6., Zahrada v sobotu 24. 6. a (Bez)předmětná improvizace v pondělí 25. 6.

Představení Zahrada - tlumočená do znakového jazyka na motivy pohádky Jiřího Trnky bude po prázdninách uváděno v divadle Minor. Zde bude možno shlédnout i jeho anglickou verzi, která měla premiéru letos v květnu a která je určena rovněž pro zhraniční scény. Na projektu bude divadlo NABLÍZKO i nadále spolupracovat s Českou komorou tlumočníků znakového jazyka. Představení Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát a Chvění radosti budou veřejnosti prezentována v multifunkčním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích.

Uměleckou ředitelkou NABLÍZKA i nadále zůstane Apolena Vynohradnyková, která tuto funkci zastává nepřetržitě od založení souboru v roce 1999. Od září 2007 zároveň bude Apolena Vynohradnyková působit jako režisérka v divadle Minor. NABLÍZKO pro ní ale i nadále zůstává klíčovým projektem. Jak prohlásila v rozhovoru pro server I-divadlo: „To, co teď NABLÍZKO čeká, je zatím s otazníkem, ale v žádném případě nekončí. Nablízko - tj. „alternativní“ typ komorního divadla - byla moje cesta, znamenalo moje „doma“, a já mu budu krýt záda i dál.“ Ke změně nedochází ani v čele produkčního týmu, kde zůstává Adriana Světlíková. Ta v divadle NABLÍZKO působí od roku 2003.

Divadlo NABLÍZKO působilo v budově Malého Nosticova divadla od roku 2003 poté, co první čtyři roky své existence spojilo s prostory A studia Rubín na Malé straně. Za osm let své dosavadní existence uvedlo divadlo celou řadu úspěšných projektů. Díky jeho atmosféře a otevřenému přístupu k publiku si získalo své diváky i přízeň odborné veřejnosti. S kladným přijetím se setkalo i během svých zahraničních zájezdů.

Přehled premiér divadla NABLÍZKO 2006/2007:

6. 10. 2006 – Chvění radosti, Apolena Vynohradnyková

5. 12. 2006 – Zahrada (tlumočená do českého znakového jazyka), Apolena Vynohradnyková

18. 5. 2007 – La Kantýna, Anna Duchaňová

20. 5. 2007 – Zahrada / The Garden (interpreted into international sign language), Apolena Vynohradnyková

15. 6. 2007 – Exit, Marta Ljubková

Dále vznikla čtyři nová pokračování scénických čtení z cyklu Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát, Džian Baban a Vojtěch Mašek.

PR NABLÍZKO

Zdeněk Beránek, +420 777 929 096, pr@nablizko.cz

Zdroj: adriana@nablizko.cz

Autor článku: Informace z divadel