10.04.2006 00:00

Divadlo Nablízko představuje svou novou tvář

Spoluzakladatelka a umělecká šéfka Divadla Nablízko režisérka Apolena Vynohradnyková připravuje od září 2006 novou divadelní koncepci. Do své osmé sezóny tak divadlo vstoupí pod zjednodušeným názvem NABLÍZKO, aby poukázalo na rozšíření svého programu také za hranice divadla. Sezónu zahájíme mezinárodním divadelním festivalem  NANOVO, který bude uspořádán  na počest nově otevřeného bezbariérového přístupu do divadla. V jeho rámci proběhne  také nová premiéra autorského představení Apoleny Vynohradnykové, na níž již pracuje v rámci své tvůrčí divadelní dílny.

Vedle titulů, jež zůstávají na repertoáru (Tracyho tygr, V melounovém cukru) představuje divadlo pilotní fungování nové koncepce již od dubna. Na své stálé scéně v Malém Nosticově divadle na Kampě nově nabízí diskusní večery Setkání NABLÍZKO. První  - na téma současné české drama - se uskuteční 25. dubna v 19.30 a diváci se v něm setkají s Ivou Klestilovou a Davidem Drábkem.

Další linii představuje Setkání NAVÁZÁNO, jež mapuje  zájezdové aktivity českých divadelních souborů do cizích krajů. 18. května v 19.30 budou o svém dvouměsíčním pobytu v Mexiku vyprávět, záznam z premiéry pouštět a mexické nápoje míchat Kristýna Lhotáková a Ladislav Soukup.

V rámci Setkání NAPLÁTNĚ mohou diváci shlédnout projekce  filmů za přítomnosti jejich tvůrců - v nejbližší době (3. května) se chystá promítání dokumentů Pavla Štingla Ivanov a Svět podle Klepla.

NABLÍZKO pokračuje i ve své hudební linii a pro zvlášť mlsné diváky připravuje překvapivé Setkání NALAČNO.

Více informací naleznete na www.nablizko.cz

Zdroj: info@nablizko.cz

Autor článku: Informace z divadel