07.04.2021 19:37

Divadlo Oskara Nedbala Tábor připravuje na duben další on-line program

Divadlo Oskara Nedbala Tábor připravuje na duben další on-line program. Nabídne výstavu, koncerty i besedu. Letos zatím zorganizovalo 14 streamovaných přenosů, videa mají tisíce zhlédnutí. Na květen chystá pravidelné koncerty z balkonu. ČTK to dnes řekli ředitelka divadla Linda Rybáková a pracovník PR divadla Patrik Kučera.

V dubnu svá díla vystaví malíř David Kolovratník, zahrají houslista Václav Pelouch a klavírista Adam Závodský, vystoupí žáci ZUŠ a bude beseda o stavební historii divadelních budov. „V květnu už chceme jít blíž k našim divákům. Vzhledem k tomu, že má být moc pěkně a povolili i farmářské trhy, rozhodli jsme se, že budeme pořádat každou středu dopolední matiné z balkonu, koncert. Naší prioritou je dělat věci skutečně živě, streamování už bylo, myslím, dost," řekla ředitelka.

V létě zorganizuje scéna program pro děti i dospělé v zahradě. Zahrne kostýmované prohlídky, koncerty i pět inscenací pražského divadla A studio Rubín.

Od ledna se v divadle odehrálo 14 on-line akcí. Zazněla vážná, folková i populární hudba. Divadlo, které opakovaně zrušilo kvůli koronavirovým omezením program, koupilo techniku, s jejíž pomocí vysílá. Náklady byly asi 100.000 korun.

Scéna měla na loňskou jarní sezonu 1714 předplatitelů, nejvíc za posledních deset let. Letos se blíží podobnému číslu. Někteří diváci teď předplatné vrací, ale jenom jednotlivci. Kvůli koronaviru muselo divadlo, jež nemá vlastní soubor, loni na podzim zrušit předplatné, které přeložilo z jara. V příští sezoně proto přinese odložená vystoupení.

Táborské divadlo je komplexem, který tvoří původní pseudorenesanční divadelní budova z roku 1887 a sousedící empírový dům přestavěný v roce 1965. Má jedno jeviště se dvěma připojenými hledišti pro 350 a 650 diváků - jsou postavena v pravém úhlu proti společnému jevišti. Zřizovatel divadla, Jihočeský kraj, mu dal letos na provoz 15,2 milionu Kč.

Autor článku: ČTK: vkc, hj