08.10.2020 21:31

Divadlo Oskara Nedbala zruší v reakci na dnešní nová vládní omezení předplatné

Táborské Divadlo Oskara Nedbala zruší v reakci na dnešní nová vládní omezení předplatné, které kvůli koronaviru přeložilo z jara a podzim. Divákům vrátí peníze. Jihočeské divadlo příliš nevěří, že opatření budou platit jen 14 dní. 

Divadlo v Táboře nemá svůj soubor, proto je pro něj složité stále hledat s hostujícími scénami nové termíny. Za září a říjen přišlo na tržbách o půl milionu Kč, zrušilo do konce roku i všechna dětská představení.

„Pro nás to znamená, že do konce roku už nebudeme hrát nebo úplně minimálně. Celou jarní sezonu jsme přesouvali na podzim a nedokážu si představit, že předplatitelům znovu řekneme, že všechna jejich představení bychom museli opět přeložit, tentokrát už na únor a březen. Rozhodli jsme se, že to zrušíme, jsou to asi dvě třetiny představení. Vrátíme peníze a do konce listopadu nabídneme nové předplatné, které by se mělo začít hrát od ledna," řekla ČTK ředitelka divadla Linda Rybáková.

Když bude možné hrát, nabídne táborská scéna v prosinci koncerty nebo organizačně méně náročný program. Právě dnes zároveň divadlo oznámilo, že koupilo generátory ozonu na čištění vzduchu.

https://www.divadlotabor.cz/

Autor článku: ČTK: Václav Koblenc, dr