18.12.2020 08:22

Divadlo pod Palmovkou bude pro diváky zavřené do konce února 2021

Po další vzájemné dohodě s vedením Magistrátu hlavního města Prahy bude Divadlo pod Palmovkou, stejně tak jako další divadla zřizovaná Prahou, zavřené do konce února 2021. Nadále bude divadlo pokračovat v intenzivní přípravě programu po znovuotevření divadel a komunikovat nadále s diváky v on-line prostředí. Na silvestra má pro své diváky připraveno velké hudební překvapení.

Nebylo to jednoduché rozhodnutí pro nikoho z nás,“ říká ředitel a umělecký šéf divadla Michal Lang a dodává: „Pro diváky připravujeme nově hraní v letních měsících, kdy pevně doufáme, si alespoň trochu vynahradíme tuto dlouhou absenci. Zároveň se věnujeme dalším projektům, na kterých spolupracuje celé divadlo. Dnes, tedy 18. prosince, budeme například s organizací Trash Hero uklízet na Palmovce.

Příznivcům Divadla pod Palmovkou nabízí divadlo dárkové poukazy jako alespoň malou podporu divadla. Platnost voucherů je 12 měsíců od zakoupení a bude samozřejmě průběžně prodlužována, aby jejich majitelé měli minimálně 10 hracích měsíců na vyčerpání poukazu. Zároveň získávají benefit v podobě přednostního práva na výběr titulu i termínu představení, ještě před zahájením oficiálního prodeje. Pokladna divadla bude pro diváky otevřená do 22. prosince 2020 a znovu se otevře 4. ledna 2021.

Na silvestra mohou diváci sledovat společný program pražských divadel - Divadla pod Palmovkou, Divadla Na zábradlí, Švandova divadla a Divadla v Dlouhé na novém internetovém kanálu Dramox.  Na platformě Televize NAŽIVO bude k dispozici záznam inscenace Divadla pod Palmovkou 294 statečných, která měla v Televizi NAŽIVO online stream premiéru 9. prosince 2020. Na podporu Běloruska vzniklo rozhlasové čtení hry Uražení. Bělo(R)usko. současného autora Andreje Kurejčika, které je pro všechny zájemce k dispozici na kanálech Spotify nebo Soundcloud.  Po Novém roce připravuje soubor divadla čtení dalších rozhlasových her. Zároveň začalo Divadlo pod Palmovkou zkoušet Shakespearovo Zkrocení zlé ženy v režii Michala Langa. Herci Divadla pod Palmovkou načítají audiopovídky a velmi hezká spolupráce vznikla s organizací Elpida, kde je nyní možné pravidelné on-line setkávání seniorů se členy souboru Divadla pod Palmovkou.

Divadlo pokračuje ve spolupráci na evropském projektu Face to Faith, kterého se účastní společně s dalšími evropskými divadly z Německa, Itálie, Finska, Polska, Ukrajiny a také Izraele. Aktivity vznikají v rámci projektu Kreativní Evropa a v lednu 2021 bude vyhlášeno otevřené výběrové řízení na nově vzniklou divadelní hru.

Sledujte naše sociální sítě a rozhodně se nezapomeňte o silvestrovském večeru koukat na Dramox. Slibujeme, že uvidíte něco opravdu originálního.

www.podpalmovkou.cz

Autor článku: Markéta Hanušová