31.01.2020 09:51

Divadlo Polárka: Festival pro Zavěšenku na podporu sociálního projektu divadel pro děti

Festival na podporu sociálního projektu divadel pro děti. V brněnském Divadle Polárka. 

Zavěšenka = Zavěšená vstupenka = jedno šťastné dítě v divadle navíc.

Už dva roky visí ve foyer Divalda Polárka vstupenky pro děti, které by jinak nikdo do divadla nevzal. Už půl roku je mohou zavěsit i diváci v Hradci Králové, Kladně a Českých Budějovicích. Už je to několik stovek štědrých diváků a několik stovek dětí, které měly díky nim hezčí den.

čtyři divadla pro děti
ve dvou dnech
na jedné scéně

Těšit se můžete na představení Myši patří do nebe kladenského divadla Lampion, představení Šípková Růženka Divadla Drak z Hradce Králové a Českobudějovické Malé divadlo přiveze představení Nuda!. Divadlo Polárka zastoupí představení O Glashtinovi a slepé dívce.

Lektoři ze všech čtyř divadel si pro dětské diváky připravili doprovodný program v podobě divadelních dílen pro děti. Podvečerní foyer Polárky rozezní koncerty pro děti i jejich rodiče.

Jako offprogram pro dospělé jsme pozvali brněnské Divadlo Feste s projektem Moc bezmocných.

Přijďte si užít divadelní festival pro rodiny s dětmi a podpořit tak dobrou věc.

Program festivalu najdete na našem webu zde.

Autor článku: Převzato z: culturenet.cz

Divadlo Polárka: Festival pro Zavěšenku na podporu sociálního projektu divadel pro děti

Festivaly

28.02.2020

Venuše ve Švehlovce pořádá letos pátý ročník festivalu Venušiny dny

Venuše ve Švehlovce, žižkovská platforma pro současné alternativní divadelní umění, pořádá letos pátý ročník festivalu Venušiny dny. Od středy 1. do neděle 5. dubna otevře své nitro tvorbě o nejpočetnější demografické skupině – od ženských i mužských autorů – a to pro publikum všech pohlaví! 

26.02.2020

Jarní festival Ženy ženám v Divadle Bolka Polívky přinese představení, filmy, diskuse a charitativní bazar

Od předposledního únorového dne do 3. dubna bude Divadlo Bolka Polívky pořádat festival Ženy ženám (a odvážným mužům), jehož záměrem je oslavit ženství, krásu, tvořivost, odvahu a inteligenci. Návštěvnice a návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho stálých partnerů. V Univerzitním kině Scala bude možné zajít na projekci filmů se silnými ženskými hrdinkami.

26.02.2020

20. ročník Přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež

Světový den divadla pro děti a mládež oslavíme opět 20. března, Světový den loutkářství 21. března a 27.března Světový den divadla. Iniciátory oslav těchto divadelních svátků jsou mezinárodní nevládní divadelní organizace přidružené k UNESCO. Národní střediska Mezinárodního divadelního ústavu (ITI), Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež ASSITEJ a Mezinárodní loutkářské unie UNIMA po celém světě koordinují v těchto dnech řadu aktivit.