29.10.2020 09:37

Divadlo Polárka uvede předpremiéru inscenace Proces online

Divadlo Polárka v době nuceného uzavření nazkoušelo adaptaci románu Franze Kafky Proces. Premiéra plánovaná na 31. října se v současné epidemické situaci uskutečnit nemůže, ale divadlo v jejím termínu uvede alespoň živý přenos přes internet.

„Pro stream v této nelehké době jsme se rozhodli i proto, že Kafkův Proces se pro nás stal aktuálnějším, než jsme si vůbec kdy dovedli představit," uvedla vedoucí divadla Natálie Pelcová.

V náročných podmínkách, včetně opakovaných karantén hereckého souboru, inscenaci režíroval Filip Nuckolls. V hlavní roli Josefa K. se představí nová posila hereckého souboru Petr Hanák.

Kafkův Proces bývá obvykle považovaný za temnou a depresivní četbu o bezvýchodné snaze Josefa K. dobrat se smyslu svého zatčení. Podle divadelníků z Polárky je Proces možná překvapivě komickou zprávou o marném hledání logiky v rozhodování autorit a byrokratů.

Inscenace je určená nejen dospělým, ale také středoškolskému publiku. Středoškoláci se tak mohou seznámit s obsahem povinné četby k maturitě, zároveň zjistí, že ani literární klasika není nedotknutelná a nemusí působit archaicky. Zdánlivě temného spisovatele Kafku prezentuje Polárka jako autora se smyslem pro komiku, který přesně pojmenovává absurditu své i současné situace.

V sobotu před 19:00 bude na webu i facebookové stránce divadla k dispozici odkaz na stream předpremiéry. Její záznam bude k vidění pouze do půlnoci téhož dne. Diváci, kteří chtějí divadlo podpořit nebo mu prostě symbolicky poděkovat za představení, si mohou vybrat z několika cenově odstupňovaných kategorií virtuální vstupenky.

https://divadlopolarka.cz/akce/proces-online-predpremiera/

Autor článku: ČTK: tmd, dr

Divadlo Polárka uvede předpremiéru inscenace Proces online

Inscenace

17.06.2021

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla uvede úspěšnou inscenaci Něco shnilého! jen šest let po broadwayské premiéře

Divadlo J. K. Tyla bude teprve druhým divadlem v Evropě a zároveň prvním v České republice, které zařadí do svého muzikálového repertoáru plného světových hitů výtečný komediální titul Něco shnilého! (Something Rotten!). Energií a humorem nabité dílo zavede diváky do šestnáctého století a prozradí, jak zcela zaručeně vznikl už v dobách Shakespearových vůbec první muzikál v historii. Inscenaci režíruje šéf souboru Lumír Olšovský.

17.06.2021

Vychází studiová nahrávka k muzikálu Elefantazie

Divadelní muzikál režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka ELEFANTAZIE vypráví příběh a životní postoje skutečného Josepha Merricka, tělesně postiženého člověka, který se pro svou anomálii stal koncem 19. století inventářem anglických panoptik. Život takzvaného Sloního muže již inspiroval po celém světě mnoho tvůrců. Nápad na původní český muzikál zrál v týmu režiséra Davida Drábka deset let.

17.06.2021

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům novou inscenací Hamlet on the road

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.