05.12.2022 09:52

Divadlo Radost bude uvádět před Vánoci v Červeném kostele inscenaci Bratříčci svatého Františka

Blíží se vánoční čas, čas na společné chvíle na tematických představeních. Divadlo Radost si pro Vás připravilo inscenaci Bratříčci svatého Františka, kterou odehraje v krásném Českobratrském evangelickém chrámu Jana Amose Komenského známém jako Červený kostel. Humorné, laskavé a sugestivní představení pro navození vánoční atmosféry vhodné pro děti od 4 let.

KDO JE TEN FRANTIŠEK A JEHO BRATŘÍČCI?

František, mládenec s dětskou duší, fantazií a hravostí, putuje světem, potkává lidi a usmiřuje jejich spory, těší je a učí je dívat se na svět s nadějí. Na své cestě světem sem setkává nejen s lidmi, ale i s tvrdohlavým oslíkem, mluví s ptáky, mouchami, krtkem, ami vlka naučí domluvit se a žít s lidmi. I malý divák vnímá, že František těm, které potká, rozdává svou laskavost, ale zároveň tím obohacuje i sám sebe.

Komorní hru, která je běžně uváděna na Malé scéně Divadla Radost, napsala významná polská autorka, Marta Guśniowská, nositelka mnoha ocenění za literární a dramatická díla, jež jsou z velké části věnována dětem. Její hry jsou humorné, plné fantazie, nepodbízivé a o velmi prostých, ale důležitých věcech. O přátelství, pochopení pro druhé, o laskavosti, vlídnosti a toleranci. Přesně tohle platí pro Františka, kterého nechává putovat světem, potkávat lidi a usmiřovat jejich často malicherné spory, potěšit je a učit je dívat se na svět s nadějí. Inscenátoři chtěli, aby inscenace dokázala postihnout a předat dětem i dospělým právě onu potřebu prostých a zdánlivě obyčejných vztahů a dnes tak často opomíjených hodnot prostřednictvím někoho jim blízkého. Člověka s dětskou schopností úžasu, nadšení a citlivostí ke všem bytostem, který na přelomu dvanáctého a třináctého století „vyšel nad světem jako slunce“ (Dante Alighieri).

CO ŘÍKAJÍ DIVÁCI?

„Bratříčci svatého Františka jsou krásným světlem na cestě do vlastního srdce. Když jsem se svými dětmi vyrazila do Divadla Radost na pohádku, ani jsem netušila, jak moc to bude rezonovat i se mnou samotnou a s hodnotami, které se svým dětem snažím předávat. Jak to i mě nabije vnitřním klidem, radostí a souzněním. Inscenace s kouzelnou scénou otevírá hravou formou prostor pro růst dětského ducha…

Překrásný zážitek, který doporučuji všem rodičům, kteří chtějí prostřednictvím pohádky svým dětem ukázat cestu blíž ke svému srdci, k respektu druhých a sebe sama. K tomu nechat ostatní i sebe žít své vlastní štěstí“.

TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ

19. 12. 2022 v 18:00
20. 12. 2022 v 18:00
21. 12. 2022 v 18:00
22. 12. 2022 v 18:00

https://divadlo-radost.cz/

Autor článku: Vítězslav Charvát