15.10.2021 14:53

Divadlo rozmanitostí uvede pohádku Mach a Šebestová

Divadlo rozmanitostí v Mostě uvede v sobotu 16. října pohádku autora Miloše Macourka na motivy oblíbeného večerníčku Mach a Šebestová – inscenaci plnou loutek a humoru, která potěší celou rodinu.

Oblíbené postavy Mach, Šebestová a pes Jonatán se pomocí kouzelného sluchátka podívají do doby ledové, přemění psa Jonatána na krabici nebo pomohou spolužákovi Kropáčkovi s angínou.... a to stále není všechno. Epizody plné komických peripetií, v nichž se mísí skutečnost s bujarým výmyslem, originální situační i slovní humor, hravost a fantazie zaujme jak malé, tak velké diváky.

Režie se ujal umělecký šéf Jiří Kraus, výpravy Kateřina Baranowska a hudbu složil Jakub Dostál.
V mnoha rolích se představí celý soubor Divadla rozmanitostí, posílený o čtyři nové členy. Poprvé se mosteckým divákům představí Julius Kubaščík a Anna Břenková - absolventi Vyšší odborné školy herectví v Praze.

http://www.divadlo-rozmanitosti.cz/

Autor článku: produkce@divadlo-most.cz

Divadlo rozmanitostí uvede pohádku Mach a Šebestová

Inscenace

23.03.2023

Činoherní studio v Ústí nad Labem uvede premiéru autorské inscenace Jídelní vůz

Ústecké Činoherní studio nazkoušelo autorskou inscenaci Jídelní vůz, která je inspirovaná vyprávěním železničářů a příběhy cestujících. Jeviště se proměnilo v jídelní vůz vlaku, za jehož okny se míhá krajina labského údolí. Divadelní poetiku dokresluje hudba i hlášení o různých událostech na trati z Prahy do Ústí nad Labem, která trvá stejně jako představení hodinu a patnáct minut.

23.03.2023

Hranice v sexu a vztazích a pravdu v případu znásilnění bude hledat Činoherní klub v nové inscenaci KONSENT

Dva kamarádi proti sobě u soudu jako právní zástupci obžaloby a obhajoby. Nejasný případ znásilnění. Klíčovou svědkyní žena, jejíž život a svět je na hony vzdálený tomu jejich. Je ale úplně vyloučené, že by se něco podobného mohlo stát jim, když si svléknou talár a přijdou domů? Činoherní klub uvede ve dvou premiérách 24. a 25. března hru Niny Raine KONSENT.

23.03.2023

Studenti DAMU uvedou v DISKU dosud neuvedenou hru Mariuse von Mayenburga Chladné dítě

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK, a to 31. března tohoto roku. Jedná se o první absolventskou inscenaci studentů 3. ročníku herectví a 1. ročníku magisterského programu režie a dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU.