03.03.2020 13:13

Divadlo Studio Dva připravilo pro 17. ročník Metropolitního léta hereckých osobností dva nové tituly

Divadlo Studio Dva připravilo pro 17. ročník Metropolitního léta hereckých osobností dva nové tituly. Přehlídka na Letní scéně Vyšehradu premiérově uvede komedie Duety a Revizor. V nabídce přehlídky nebudou chybět ani osvědčené tituly z minulých let. Již podesáté jsou připravena také hudební setkání pod širým nebem. Hrát se bude i na domovské scéně na Václavském náměstí a na Malé scéně, kde se mimo jiné uskuteční sedmý ročník Léta slovenských hvězd a druhý ročník Léta ochotnických divadel, oznámil ČTK mluvčí této scény Tomáš Přenosil.

„Metropolitní léto potrvá od 10. června do 31. srpna. Za produkcí pražského divadla se můžete vydat i na Letní scénu Tvrz Divice nedaleko Loun a Letní scénu Vítězná u Dvora Králové nad Labem," uvedl Přenosil.

V červnové novince Duety se Monika Absolonová a Filip Blažek postupně představí v rolích dvou životních ztroskotanců seznamujících se na inzerát, poté se promění ve velkého šéfa a jeho věrnou sekretářku, chybět nebude ani manželský pár na dovolené snů, a nakonec ne úplně nejmladší nevěsta, která se za asistence svého cynického bratra vdává již potřetí. Režie inscenace z pera Petera Quiltera se ujal Jakub Nvota.

V režijním debutu Evy Holubové, klasické satirické komedii Revizor Nikolaje Vasiljeviče Gogola, se v srpnu v hlavních rolích představí Kryštof Hádek, Zuzana Kronerová, Bob Klepl a další.

V letošní nabídce nebude chybět ani hit loňského léta, Starci na chmelu s Berenikou Kohoutovou, Ivanem Luptákem a Zlatou Adamovskou. Na Vyšehrad se z Václavského náměstí přesunou i další úspěšně inscenace z repertoáru Studia Dva. Nechybí mezi nimi hry Patrika Hartla 4 sestry a Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Několika repríz se dočká i Brouk v hlavě a komedie o těžkém údělu mužů, Kutloch aneb I muži mají své dny. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem uvede též Ondřej Sokol. Vyšehrad bude letos hostit také Karla Rodena a Janu Krausovou s komedií Sex pro pokročilé a ve dvou večerech se zájemci dozvědí od Jany Krausové, Anny Šiškové a Jitky Schneiderové Vše o ženách.

Diváci se v rámci přehlídky dočkají i dvanácti uvedení Líbánek na Jadranu, které jsou až na tři reprízy z kapacitních důvodů naplánovány do kamenného divadla. V rámci takzvaného off programu Letní scény Vyšehrad budou uvedeny rovněž koncerty slovenské šansoniérky Szidi Tobias, Dana Bárty za doprovodu Robert Balzar Tria a chybět nebude ani Monika Absolonová spolu s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka.

Již sedmým rokem se chystá také Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna. Ještě předtím se v polovině července bude konat i druhé Léto ochotnických divadel.

www.studiodva.cz

Autor článku: ČTK: jir, mal, foto: Starci na chmelu