07.06.2012 14:53

Divadlo Šumperk nabídne Macbetha, Rozmarné léto i pohádky

Premiéry pěti večerních představení a dvou pohádek pro děti uvede v příští sezoně divadlo v Šumperku. Návštěvníci se mohou těšit na českou i světovou divadelní klasiku, chybět nebude ani komedie s prvky muzikálu či hra na regionální téma, která vyjde z reálií města. Zájemci si již mohou kupovat předplatné, řekl dnes ČTK umělecký šéf divadla Ondřej Elbel.

"Snažili jsme se především o pestrý repertoár, aby byly uspokojeny všechny skupiny diváků. Dramaturgie je proto vyvážená, nabízíme velkou klasickou věc, lehčí komedie i původní hru," uvedl Elbel. Počet chystaných premiér je stejný jako v nynější sezoně.
Ke klasickým titulům světové dramatiky patří plánovaná tragédie Mackbeth Williama Shakespeara, jejíž premiéra bude v září. "Ke klasice můžeme zařadit i Nebe na zemi Voskovce a Wericha. My budeme mít ale upravenou verzi, která se přibližuje současnosti. Bude se jednat o hru s prvky muzikálu. Poptávka po hudebním představení s písničkami tady je, snažíme se je uvádět v každé sezoně," uvedl Elbel.
Milovníkům komedie jsou určeny i další tituly - Strašidlo cantervillské Oscara Wilda či Rozmarné léto Vladislava Vančury.

Divadlo Šumperk: Voda není víno a Priessnitz není Schroth

Každoročně divadlo přináší inscenaci na regionální téma. V minulosti šlo například o Zánik samoty Berhof či inscenaci Voda není víno a Priessnitz není Schrot! "V příští sezoně naplníme tuto linii hrou V pátek v 7 U Řeka. Hospoda U Řeka se nachází v Šumperku a vždy v pátek večer se tam setkává řada lidí a je to velká divočina. Inscenace budou malou sondu do života současného Šumperku," řekl Elbel, který je i autorem tragikomedie.
Pro děti divadlo v příští sezoně připraví pohádky Malá čarodějnicePohádky ovčí babičky. Oba tituly jsou veřejnosti známé díky Večerníčkům.

Kromě uměleckého šéfa se režie ujmou hostující režiséři, například Matěj T. Růžička, Adam Doležal, Jan Novák či Bohdana Pavlíková. "Snažíme se o to, aby byly zastoupeni režiséři mladší i starší generace," doplnil Elbel.


Divadlo Šumperk: Voda není víno a Priessnitz není Schroth

Autor článku: ČTK: Martina Šaradínová, kš, foto: Divadlo Šumperk - Voda není víno a Priessnitz není Schroth

Divadlo Šumperk nabídne Macbetha, Rozmarné léto i pohádky