22.07.2019 10:12

Divadlo T.E.J.P. a Divadlo DIOD uvedou site specific projekt Pod tou skálou… aneb stan sem, stan tam

Divadlo T.E.J.P. a Divadlo DIOD v rámci projektu Divadlo na Staré plovárně uvedou inscenaci Pod tou skálou... aneb stan sem, stan tam. 

„Při letních projektech tradičně využíváme jedinečnosti prostředí Staré plovárny, kde představení vznikají, jde o tzv. Site specific project.“ Vysvětluje vedoucí projektu herec, režisér, výtvarník a loutkář v jedné osobě Jakub Škrdla. V letošním roce si na pomoc přizval uměleckého kováře, divadelní herce, dirigenta a zpěváka Petra Píšu, který se ujal režie.

Na Starou plovárnu se letos můžete vydat už po čtvrté. A o čem, že to letos bude? O tom, co všichni známe. O tom, co jsme zažili na vlastní kůži. O tom, co tak rádi vyprávíme. O tom, co je plné léta, prázdnin a romantiky. O tom, co umí zavonět trampingem, westernem, dobrodružstvím. O těch chvílích, kdy jsme byli poprvé dlouho s jinými lidmi, než je táta, máma, babička… O prvním setkání s láskou. O tom, být blízko přírodě, jak nejblíž to jde. O opravdovosti. O písni na rtech kolem ohně. O tom, jaké to bylo a je, když se řekne „LETNÍ TÁBOR“!

Inscenaci Pod tou skálou… aneb stan sem, stan tam odehrajeme na Staré plovárně v Jihlavě hned pětkrát od 31. 7. do 4. 8. 2019, vždy od 21:00, začínáme se soumrakem.

Více informací: www.facebook.com/letniprojektydivadlatejp

Autor článku: Kateřina Kodysová