05.11.2020 09:22

Divadlo Tramtarie pokračuje ve svých online projektech obnovenou premiérou inscenace Madisonské cesty

Divadlo Tramtarie pokračuje ve svých online projektech. Nyní chystá obnovenou premiéru inscenace Madisonské cesty, která proběhne v podobě online záznamu. Již brzy se na ni mohou diváci těšit ve Full HD kvalitě.

Milostné drama Madisonské cesty mělo premiéru 6. března 2020. Kvůli koronavirové krizi se však do uzavření divadel stihlo divákům představit pouze dvakrát. Ze stejných důvodů se neuskutečnila ani obnovená premiéra plánovaná na 21. října. Inscenace se ale své poněkud netradiční obnovené premiéry dočká. Proběhne v online prostoru.

“ Po své premiéře na  začátku března 2020, tedy těsně před prvním uzavřením divadel, způsobila tato autorská inscenace nebývalý ohlas v řadách diváků i odborné veřejnosti. Jsme tedy rádi, že právě tuto dojemnou love story můžeme našim divákům přinést, a zpříjemnit jim tak nelehkou dobu, ve které se nyní všichni nacházíme,”  říká autor a režisér inscenace Vladislav Kracík.

Smrt osamělé farmářky svádí dohromady její dvě rozhádané dcery, které se po letech opět setkávají, aby vyřídily matčinu pozůstalost. Zatímco Carol žije volnomyšlenkářským životem ne zcela úspěšné hudebnice, učitelka Michel je naopak svědomitá manželka a matka dvou dětí. Zatímco se obě snaží co nejrychleji vyřešit rodinné záležitosti tak, aby se opět mohla vydat každá svým směrem, objevují ve staré truhle jedno velké rodinné tajemství. Jeho náhodné odhalení pak rozpoutá kolotoč postupného vyplavování celé řady dalších utajovaných skutečností, kterými, jak se brzy ukáže, je jejich rodný dům prostoupen. A nejen on, ale veškeré vztahy v něm. Všechny události, které nastanou, si nikdo nepřál. Ale nebýt toho, nemohlo by se začít znovu a lépe… Cesty vedoucí do Madisonu jsou plné překážek, které ale někdy musíme podstoupit, abychom došli k lásce, sebepochopení, porozumění blízkým i odpuštění.

“ Madisonské cesty jsou komorní inscenací šitou na míru intimnímu prostoru Divadla Tramtarie a z tohoto důvodu se neuváděla během letních venkovních festivalů. Diváci teď tedy budou mít exkluzivní možnost tuto novinku zhlédnout v ještě intimnějším prostoru svého domova,” dodává Kracík.  

Madisonské cesty jsou inscenací o lásce. O lásce v mnoha nečernobílých, uvěřitelných podobách, které můžeme zažít a pravděpodobně jsme již zažili. V centru dění jsou vztahy, které jsou někdy humorné, jindy vážné, někdy rozumné stejně tak, jako jindy směšné či naprosto bláznivé. Zkrátka takové, jaké nám přináší život prost všech „hollywoodských“ příkras.

„V našem příběhu jsou na prvním místě vztahy na různé způsoby. Tedy nejen vztah partnerský, ale také sesterský nebo vztah mezi rodiči a dětmi. A žádný ze jmenovaných vztahů zde není jednoduchý  nebo snadno definovatelný. Naše hra je o tom, že život zkrátka nemá jasné klíče, jak co řešit, a že je to vlastně dobře, i když to nakonec může dopadnout všelijak,“ přibližuje inscenaci Kracík.

Divadlo Tramtarie brzy uvede inscenaci v obnovené online premiéře jako záznam ve Full HD kvalitě, ve spolupráci se společností Geroge Vision. Po úspěšné komedii Láska za koronu se tedy jedná o další online inscenaci v té nejvyšší kvalitě natočené na několik kamer, které divákům nabídne plnohodnotný divadelní zážitek a rozšíří nabídku online inscenací.

Záznam bude pro diváky k dispozici během listopadu na webových stránkách divadla www.divadlotramtarie.cz.

V hlavních rolích inscenace se představí Dominika Hrazdílková, Tereza Toth Čápová a Marek Zahradníček. V dalších rolích pak diváci uvidí Miroslava Černého, Jana Ťoupalíka a nově i Janu Drgovou, která alternuje Petru Konev Čihákovou v roli Emílie.

Autor článku: Tereza Matějková