09.10.2006 00:00

Divadlo Tramtarie představí nové sídlo a zahájí v něm sezonu

Olomouc 9. října (ČTK) - Slavnostním průvodem a koncertem zahájí ve středu 11. října novou sezonu divadlo Tramtarie v Olomouci. Své diváky poprvé uvede do nových prostor ve Slovanském domě, které v posledních dnech a týdnech divadelníci upravili. V novém působišti hodlá soubor oživit myšlenku vytvoření multikulturního centra ve městě, sdělila ČTK Petra Němečková z divadla Tramtarie.

Divadlo Tramtarie v minulém roce působilo v Divadle hudby. Letos členové souboru vlastními silami vytvořili nový komorní divadelní prostor. "Budeme i nadále uvádět inscenace divadla Tramtarie, hostující divadla, koncerty a další kulturní akce včetně pohádek a pořadů pro děti," vysvětlila Němečková.

Novou sezonu zahájí ve středu průvod, který se vydá od Divadla hudby ke Slovanskému domu. Tam bude připravena kapela +/- kvartet a uskuteční se křtiny nového sídla souboru.

První premiéry se diváci dočkají 17. října, kdy divadlo uvede inscenaci Vladislava Kracíka a Martina Zieliny O láskách nebeských. Podle inscenátorů jde o romantickou komedii bez patosu, která nabízí desítky úsměvných partnerských etud. Na konci října bude následovat inscenace hry Marka Horoščáka Vařený hlavy, kterou divadlo pokračuje v linii uvádění současného českého dramatu.

Divadlo Tramtarie působilo dříve v divadle v olomoucké místní části Hodolany. Kvůli nedostatku financí ji však opustilo a loni se spojilo s Divadlem hudby v centru města. Na letošní rok bude divadlo žádat dotace z rozpočtu města, Olomouckého kraje i ministerstva kultury.

Martina Šaradínová jpt

Autor článku: ČTK