29.01.2021 09:27

Divadlo Tramtarie uvede další online záznam. Tentokrát to bude inscenace Na Větrné hůrce

Začátek roku 2021 zatím žádná výrazná rozvolnění nepřinesl a divadla stále zůstávají uzavřena. Jediným možným kontaktem s publikem tak pro kulturní instituce zůstává ten virtuální. Divadlo Tramtarie proto už 29. ledna nabídne divákům další ze svých záznamů online. Tentokrát to bude adaptace slavného románu Emily Brontëové Na Větrné hůrce, která rozšíří nabídku online programu na www.divadlotramtarie.cz.

I když je zkoušení nové inscenace Nebezpečné známosti pod vedením režisérky Hany Marvanové v Tramtarii v plném proudu, návrat na jeviště je zatím v nedohlednu.
I proto pokračuje spolupráce divadla s olomouckou agenturou George Vision, která divákům přinesla již několik online záznamů ve Full HD kvalitě. Kromě komediálních hitů Láska za koronu a Kabaret nahatý Shakespeare mají diváci možnost zhlédnout také něžné milostné drama Madisonské cesty, které se na virtuálním jevišti dočkalo obnovené premiéry. Po veselých i křehkých inscenacich rozšíří online nabídku temná love story Na Větrné hůrce.

„Tramtarijní inscenace Na Větrné hůrce jednoznačně patří mezi nejvýraznější pilíře současného repertoáru našeho divadla. Emočně silný příběh postavený na výjimečných hereckých výkonech Barbory Šebestíkové v roli Kateřiny a Miroslava Černého jako ďábelského Heathcliffa sklízí úspěchy jak z hlediska diváckého zájmu, tak kladných ohlasů odborné veřejnosti. Navíc jsem přesvědčen, že tato inscenace, kterou i na divadle zdobí působivá filmová obraznost, má i ze záznamu velký potenciál diváky zasáhnout,“ řekl Vladislav Kracík, umělecký šéf souboru.

Příběh nekonečné lásky i nekonečné nenávisti s hororovými prvky. Tak by se dala popsat inscenace, ve které v ústředních rolích Kateřiny a Heathcliffa excelují Barbora Šebestíková a Miroslav Černý. Silnými hereckými výkony je pak doplňují Tereza Toth Čápová, Dominika Hrazdílková, Vít Pištěcký a Václav Stojan. Adaptace románu, který ve své době otřásl viktoriánskou Anglií, je vyhledávanou inscenací na repertoáru divadla. Nabízí totiž neotřelé dramaturgické a režijní zpracování známé látky, které je navíc zasazené do atraktivně řešené scénografie.

Diváci si mohou záznam pořídit tak, že si zakoupí vstupenku online na  www.divadlotramarie.cz, poté jim přijde email s přihlašovacími údaji k videu. Záznam pak budou moci zhlédnout kdykoliv během následujících 14 dní. Diváci si navíc mohou vybrat výši vstupenky podle toho, zda navíc chtějí i podpořit divadlo.

Činnost Divadla Tramtarie finančně podpořily statutární město Olomouc a Olomoucký kraj. Projekt se uskutečňuje také za finanční podpory Ministerstva kultury.

www.divadlotramtarie.cz

Autor článku: Tereza Matějková