26.09.2014 09:01

Divadlo Tramtarie uvede v premiéře pohádku Hugo z hor

Olomoucké divadlo Tramtarie uvede v premiéře autorskou pohádku Hugo z hor. Inscenace zároveň otevře nabídku premiér v letošní divadelní sezoně. Při psaní pohádky se autoři Vladislav Kracík a Matěj Mužík inspirovali úspěšným večerníčkem Rudolfa Čechury Sněžný muž Hugo. Premiéra bude tuto neděli, řekli dnes novinářům zástupci divadla.

"Divadlo Tramtarie se jako jediné divadlo v Olomouci kontinuálně věnuje původní tvorbě pro děti. Každou sezónu uvede jednu pohádku ze své autorské dílny. Hugo z hor navazuje na veleúspěšného Pračlovíčka, který má za sebou více než 300 repríz," uvedla ředitelka divadla Petra Němečková.
Podle režiséra Vladislava Kracíka jde již o 13. pohádku v pořadí, kterou Tramtarie pro své diváky připravila. Hlavním hrdinou pohádky je sněžný muž Yetti. Příběh začíná tím, že vědci se pustí do hledání existence polární myši, ale místo toho si domů odvezou z výpravy sněžného muže. "Pohádka vypráví o hezké lidské vlastnosti, že když jde do tuhého, nepřátelé se spojí a táhnou za jeden provaz," doplnil režisér Vladislav Kracík. Podotkl, že pohádku tvoří komediální skeče a je založena na kombinaci loutkohry a činohry. Podle autorů je vhodná už pro děti od tří let.

Divadlo Tramtarie vstupuje do své 11. sezony. Pro letošní sezonu připravilo také čtyři premiéry pro dospělé. Diváci se mohou těšit například na adaptaci slavného románu Psycho. Na konci listopadu repertoár divadla rozšíří autorská komedie Druhý život Veroniky, kterou napsal rovněž Kracík a která zachycuje život a vztahy dnešních třicátníků. Velký úspěch divadlo očekává i od pokračování úspěšné komedie Jedlíci čokolády od dramatika a režiséra Davida Drábka.
Divadlo Tramtarie je nezávislé profesionální divadlo, které zahájilo svoji existenci v roce 2005. Od roku 2006 sídlí ve Slovanském domě v centru Olomouce.

www.divadlotramtarie.cz


Autor článku: ČTK: ftv, dr

Divadlo Tramtarie uvede v premiéře pohádku Hugo z hor