26.06.2020 08:18

Divadlo Tramtarie už popáté pořádá letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto

Divadlo Tramtarie už popáté pořádá letní open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Letos opět v krásném prostředí v centru města, na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého Olomouc, v termínu od 9. do 19. srpna. Kromě osvědčených titulů, jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo Po stopách něžného muže nabídne i aktuální inscenaci Láska za koronu, nebo třídenní program pro rodiny s dětmi. Vrcholem festivalu bude derniéra velkolepé inscenace Velký Gatsby.

Pátý ročník divadelního festivalu Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto 2020 tak navazuje na předchozí úspěšné ročníky, které se vždy těšili velké návštěvnosti, v loňském roce navštívilo jedenáctidenní festival přes 3700 diváků.

„Věříme, že diváci budou na divadlo pod širým nebem chodit i letos, prostředí parkánu nabízí magickou atmosféru a díky tomu i jedinečný kulturní zážitek,“ říká Němečková.

Program letos nabízí 7 večerních představení a tři pohádky pro rodiny s dětmi. Kromě osvědčených a vyhledávaných titulů jako je Kabaret nahatý Shakespeare nebo letní komedie Po stopách něžného muže, nasadila Tramtarie do programu také svou novinku, aktuální inscenaci Láska za koronu. Tu nazkoušela v rekordním čase jako reakci na nedávnou koronavirovou dobu a uváděla ji exkluzivně během června v rámci projektu Divadelní červen open-air na Korunní pevnůstce v Olomouc.

„Láska za koronu sklidila nebývalé ohlasy, během šesti repríz ji vidělo téměř tisíc pět set diváků. Původně jsme ji chtěli zahrát pouze během června na Korunní pevnůstce, ale vnímáme velkou poptávku od diváků, a tak jsme se rozhodli ji zařadit i na Olomoucké shakespearovské léto,“ vysvětluje ředitelka.

Na festivalu vystoupí i tradiční hosté, Herci Na ležáka v rámci společného projektu Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc. Herci si opět připraví zbrusu nové stand-up výstupy, kterými budou bavit publikum.

Tramtarie myslí na festivalu i na rodiny s dětmi. Připravila pro ně třídenní bohatý program, kromě pohádek čeká děti také spousta her, zábavy, žonglování, malování na obličej a dalšího vyžití.

Vrcholem Olomouckého „nejen“ shakespearovského léta 2020 pak bude derniéra adaptace světové klasiky Velký Gatsby. Tvůrčí tým plánuje uzpůsobit inscenaci atmosféře venkovního prostředí a diváci se tak mohou těšit na velkolepou derniéru a večírek ve stylu F.S. Fitzgeralda.

www.shakesperovskeleto.cz

Autor článku: Petra Němečková