04.09.2019 09:13

Divadlo Tramtarie zahajuje 16. sezonu

Divadlo Tramtarie zahajuje 16. sezonu, chystá 4 premiéry, 1 pohádku, projekt pro seniory i hostování v Praze a navíc oslaví 15 let své činnosti. Program startuje v pátek 6. září Kabaretem nahatý Shakespeare.

Dramaturgie divadla již tradičně sází na žánrovou různorodost, a tak se mohou diváci těšit na životopisnou hru, divadelní romanci, filmovou adaptaci i autorskou crazy komedii.  Nová sezóna pro soubor Tramtarie již čtvrtým rokem nezačíná v září, nýbrž v srpnu, kdy divadlo pořádá open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto.

Ten letos trval rekordních 11 dní a zaznamenal rovněž rekordní návštěvnost, která se celkově přehoupla přes 3700 diváků. V plánech na následujících 10 měsíců zůstává prioritou každoroční hostování v pražském Švandově divadle, Tramtarie rovněž nezapomíná na nejmenší publikum, kterému jsou určeny divadelní pohádkové víkendy.

Tramtarie v letošní sezoně oslaví také oslaví 15 let svého fungování. „V únoru budeme slavit 15 let, pro diváky chystáme překvapení, už teď ale můžu prozradit, že půjde o nezapomenutelný večer, kde se, doufám, setká spousta příznivců našeho divadla a současní  i bývalí členové a spolupracovníci,“ těší se ředitelka Divadla Tramtarie Petra Němečková.

Minulá sezóna v číslech

V uplynulé sezóně 2018/2019 uvedla Tramtarie celkem 272 představení, z čehož 176 na své domácí olomoucké scéně ve Slovanském domě a dalších 88 na zájezdech po celé republice. Průměrná návštěvnost na domácí představení byla přes 95 procent. O stabilní divácké základně hovoří i skutečnost, že hranici 90 procent přesáhlo divadlo již osmým rokem v řadě. Podobná čísla čeká Divadlo Tramtarie i v sezóně nadcházející.

Sezóna 2019/2020

V nové sezóně uvede Divadlo Tramtarie čtyři premiéry. Vznikne i nový vzdělávací projekt pro seniory nebo pro děti.

 • Vladislav Kracík: Poslední noc s Claudií (crazy komedie)
  Premiéra: 1.10.2019
 • Pavel Gejguš: Cílová rovinka Nikiho Laudy (životopisná hra)
  Premiéra: 5.12.2019
 • Robert James Waller: Madisonské mosty (romance)
  Březen 2020
 • P. Genovese, P. Costella, R. Ravello, F. Bologna, P. Mammini: Jako naprostí cizinci (tragikomedie)
  Květen 2020

Kromě premiér chystá Divadlo Tramtarie také projekt pro seniory ve spolupráci s Olomouckým krajem a Policií ČR, ve kterém se senioři dozví, jak se zachovat v krizových situacích. Tramtarie nezapomíná ani na děti, během sezony vznikne i nová vzdělávací pohádka, která provede děti emocemi, které mohou zažívat při rozchodu svých rodičů.

Divadlo také pokračuje v projektu Pomáhejme s Tramtarií, i v letošním roce vydá kalendář, jehož výtěžek z prodeje pomůže vybrané neziskové organizaci.

„Čeká nás opravdu nabitá sezóna, spoustu novinek a projektů. Kromě hraní doma se nám rozjelo hostování v Praze, takže kromě Švandova divadla, kam míříme zase na jaře, zahrajeme už letos na podzim hned třikrát v pražském Divadle na Maninách. Čeká nás také výlet do Městského divadla v Děčíne nebo do Jablonce. Připravujeme také Noc divadel v duchu oslav 30. výročí Sametové revoluce,“ představuje plány na novou sezónu Petra Němečková.

www.divadlotramtarie.cz