04.03.2005 00:00

Divadlo v Dlouhé opouští jeho nejnáročnější inscenace

Repertoár Divadla v Dlouhé po více než čtyřech letech opouští jeho zřejmě nejnáročnější inscenace - Obrazy z Francouzské revoluce. Během jednoho večera v ní můžete vidět a prožít celý vývoj Francouzské revoluce, od jejích slavných počátků až k hořkým koncům. V režii Hany Burešová je průvodcem Figaro (Jan Vondráček), ústřední postavou Robespierre (Miroslav Táborský). Nechybí Danton (Miroslav Hanuš), Marat (Martin Matejka), Charlotta Cordayová (Klára Sedláčková), král s královnou (Vlastimil Zavřel a Ilona Svobodová), pařížský kat (Jiří Wohanka), Marianna (Marie Horáčková) ani další významné postavy Francouzské revoluce. Po oficiální derniéře 10. března bude 1. dubna následovat ještě jedno mimořádné (a opravdu poslední) uvedení jako náhrada za zrušené představení z 10. února.

8. března bude mít svou již 100. reprízu inscenace Divadla v Dlouhé Epochální výlet pana Broučka do XV. století. V režii Jana Borny hraje hlavní roli Arnošt Goldflam.

Divadlo v Dlouhé připravilo výhodnou nabídku pro všechny cestující i zaměstnance Českých drah. Každý, kdo se prokáže zákaznickou kartou (kartou Z) či režijní legitimací ČD, si může koupit dvě vstupenky za cenu jedné na představení Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou, které se odehrává během jednoho všedního dne na jedné běžné železniční stanici.

Zdroj: Karola Štěpánová, karola@divadlovdlouhe.cz

Autor článku: redakce