28.11.2002 00:00

Divadlo v Roxy v prosinci

Út. 3. 12. od 19:00
SONETY TEMNÉ LÁSKY
Špičková jevištní kompozice vypovídající poetickým způsobem o osudovém vztahu básníka Federica Garcii Lorcy a jeho druha Rafaela Rodriguese Rapúna na pozadí španělské občanské války. Inscenace vznikla na podkladě výzkumné výpravy do Andalusie, při níž se tvůrčí tým věnoval studiu flamenca a cikánských zpěvů.
koncept a režie: Viliam Dočolomanský
původní hudba: Miriam Bayle
hrají: Matej Matejka, Emil Píš, Gabriela Pyšná, Zuzana Rusznáková, Hana Varadzinová, Robert Nižník, Vendula Prager, Miriam Bayle, Daniel Gája

St. 4. 12. od 20:00
Čt. 5. 12. od 20:00

ŽENA, KTERÁ ZABILA BOHA
Nahý sestup do hlubin ženské duše. Za zpěvu mokré krajiny vzniká syrový, minimalistický obraz ženy, která se osvobodí skrze koně. Představení kombinující prostředky sólové hry, pohybového a výtvarného divadla sleduje příběh o dosažení bodu, za kterým už není cesty zpět.
Hraje: Petra Lustigová.
Původní hudba: Ondřej Anděra a David Vrbík
Režie: Ondřej David

Pá. 6. 12. od 20:00
KREPSKO
Special guest - Jan Nebeský
Nonverbální pohybová improvizace za účasti nebeského řezníka českého divadla Jana Nebeského. Hlavním motivem KREPSKA je skupinové rozkládání vznikajících obrazů na jevišti a štěpení inspirace jednotlivých hráčů ve vzájemné iracionální reakce, ústící v absurdní situace.
Hrají:L. Happonen, O.Lipovský, Ž. Loose, P. Lorenc, P. Nadaud, V. Švejda + very special guest

Ne. 8. 12. od 20:00
BAKCHANTKY 8. PROSINCE 2002
Deset žen na téma Bakchantky dnes. Záznam, vzkaz z druhé strany a zpráva o stavu světa. Viktorie Čermáková a Kristýna Dolejšová inspirují dílnu jako hru osudu - kdo přijde? O čem bude chtít mluvit?

Po. 9. 20:00
DOKTOR VE STÍNU KLOBÁSY
Svérázný příspěvek k současnému trendu oživení žánru nezávislé komorní opery. Tři komorní kusy vzniklé spontánně na základě podobných plánů tří skladatelů - Martina Hermana, Ivo Medka a Miroslava Pudláka. Jedinečná příležitost spatřit avantgardu současné opery!
Uvedení nové řady hudebního divadla TEATRO.XY.

St. 11. 12. od 20:00
BOHNICKÁ DIVADELNÍ SPOLEČNOST - STRINDBERG: HRA SNŮ
"Lidé jsou hodni politování!"- S rezonujícím výkřikem se rozbíhá fantaskní koloběh planoucích vyhaslých tužeb, smutných šťastných mámení a zapomenutých přání… Strastiplný úlet do horečnatého světa strindbergovských dramatických vizí.
Dramaturgie: V.Kodetová
Režie: M. Učík

Pá. 13. 12. od 19:00
PŘEKROČIT ŘEKU - CROSSING THE RIVER
Online performance mezi Utrechtem a Prahou s názvem "Přemostění" je prvním veřejným výstupem mezinárodního multimediálního projektu Překročit řeku. Je založena na díle J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce, které je aplikováno do "labyrintu" /chaosu/ technologického vývoje 21. století.
Ve spolupráci s TRIMÉDIA, MAMAPAPA, DAMU /Praha/, HKU /Utrecht/

Ne. 15. 12. od 21.00.
Disco Pigs Premiére Party & DISCOOL Party - DJ IM Cyber, DJ 2K & guests, premiérová party a otevírací večírek minifestivalu studentských inscenací coolness dramat DISCOOL. OTEVŘENO PRO VEŘEJNOST. Více na www.divadlodisk.cz/discopigs

Čt. 19. 12. od 20:00
Z KARLÍNA DO BRATISLAVY PARNÍKEM LANNA 8 ZA 365 DNÍ
Premiéra nové veliké výpravné féerie od E. A. Longena, J. Haška a E. A. Kische v podání legendárního studia Ježek a Čížek pražských bezdomovců. Hra o lidech, kteří utíkají i před svou závislostí na útěku, o světě, ve kterém se uniká i před tím co není.
Hrají: Paška, Žďárek, Kopová, Jungová, Dlasková, Patera, Junek, Balabán, Victorio a další
Režie: Miroslav Drábek

Autor článku: redakce