22.03.2021 08:45

Divadlo X10 uvede 1. dubna druhou část cyklu Solidarita s názvem Samota

Divadlo je živé umění a bez diváků se dělat nedá. Vzhledem k současné situaci se ale stále více přesouvá do online prostoru ať už v podobě záznamů představení či videostreamů. Je ale divák za monitorem vůbec divák? Je divadlo před kamerou vůbec divadlo? Jak se s tím vyrovnávají divadelní tvůrci? A jaká je naděje, že opět prolomíme hranice naší samoty a znovu se spolu setkáme v divadelním sálu třeba na představení Jeskyně slov?

5 herců. 5 izolovaných lidí. 5 tváří za kamerou. 5 okýnek ve videokonferenci sdílí své zážitky, obavy i poznatky. Připojte se na náš online meeting a setkejte se s nimi. ŽIVĚ!

Účinkují: Anita Krausová, Darija Pavlovičová, Vojtěch Hrabák, Hynek Chmelař, Václav Marhold

K online meetingu se můžete připojit 1. 4. 2021 v 19:30 na Facebooku či na YouTube.

Více informací najdete na webu www.divadlox10.cz

Autor článku: Barbora Koláčková

Divadlo X10 uvede 1. dubna druhou část cyklu Solidarita s názvem Samota

Inscenace

14.05.2021

Dabing Street – tragédie, která vás bude bavit. Nově ke zhlédnutí na Dramoxu

Dabing Street, hořká komedie Petra Zelenky z repertoáru Dejvického divadla, přináší chytrý humor, překvapivé zvraty a závěry, které trefně charakterizují současnost. Dabing Street se dočkala také televizního zpracování a před vyprodaným hledištěm Dejvického divadla se hrála od roku 2012 až do loňského ledna, kdy měla derniéru.

13.05.2021

Jak přivítají Městská divadla pražská otevření divadel? Premiérami naživo i online

Divadla se opět otevírají veřejnosti a představí inscenace, na kterých pracovala v uplynulých osmi měsících. Hrát začnou Městská divadla pražská na všech třech svých scénách od pondělí 14. června a na pravidelný program se mohou letos mimořádně diváci těšit i během celých prázdnin. Městská divadla pražská uvedou v červnu celkem šest premiér, naživo i online. Vstupenky jsou již v prodeji.

13.05.2021

Španělská muška bude bavit diváky Divadla J. K. Tyla zcela poprvé

Plzeňský činoherní soubor právě připravuje pod režijním vedením Natálie Deákové rozvernou komedii německých autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha Španělská muška. Hra plná záměn, nedorozumění a omylů se měla divákům představit již v červnu minulého roku, kvůli koronavirové krizi byla přeložena na říjen 2020, kdy se její premiéra opět nemohla uskutečnit. Celý proces zkoušení bude završen v sobotu 15. května 2021 na Nové scéně DJKT představením bez diváků, slavnostní premiéra je naplánována na září 2021.