10.09.2014 10:55

Do prázdného domu v Nekázance se opět vrací divadelní projekt „Marie to dala. Jak to dáš ty“?

Divadelní projekt „Marie to dala. Jak to dáš ty?“ opět oživí od 30. září do 2. října prostory prázdného domu v Nekázance 18. Mladí divadelní tvůrci připravili poetické site specific představení na téma stáří. Protože každý turnus komorní inscenace je určen jen pro patnáct diváků, hraje se dvakrát denně.

Autorka pracuje se subjektivními dojmy a úvahami o vlastním stáří a stárnutí, které konfrontuje s výpověďmi své babičky. Dějištěm projektu je unikátní prostor Nekázanky 18, dřívějšího sídla Českého svazu žen. Prostor prázdného domu před rekonstrukcí nabízí nové možnosti pohledu na zvolené téma. Původní vzhled interiéru utrpěl necitlivou přestavbou z barokního paláce. Jeho původní krásu si diváci mohou domýšlet podobně obtížně, jako bylo pro autorku projektu těžké zrekonstruovat útržkovité vzpomínky její babičky.

„Skrze to, co se dozvídáme od mé babičky, poznáváme sami sebe. Výsledky našich úvah následně prostorově a pohybově zpracováváme. Nejde nám o to najít všeobecné pravdy, ale nabídnout skrze divadelní představení podnět k diskuzi o stárnutí a stáří, která by měla pomoci zlepšit pochopení mezi generacemi. Velkou oporou v hledání výsledného představení pro nás byly autentické nahrávky mé babičky," přibližuje vznik inscenace autorka projektu Linda Straub, studentka Katedry pantomimy HAMU a režie ALD DAMU.

Divadelní projekt „Marie to dala. Jak to dáš ty?" se koná za podpory Institutu umění-Divadelního ústavu, Pražského Quadriennale, Nadace Život umělce a HAMU. Kapacita na jedno představení je 15 diváků. Vstupenky si prosím objednejte na mailu marietodalajaktodasty@gmail.com.

Režie: Linda Straub
Dramaturgie: Linda Straub, Mathias Straub
Hrají: Linda Straub, Marie Fröhlichová, Barbora Mišíková, Jan Kovář
Scénografie: Mathias Straub
Kostýmy: Barbora Svobodová
Light design: Michal Horáček
Hudba: Jiří Lukeš

Marie to dala. Jak to dáš ty?
Nekázanka 18, Praha 1
30. září a 1. a 2. říjen vždy od 19:30 a 21:00
Vstupné: 120 / 100 Kč
Kapacita: 15 diváků

Facebook: www.facebook.com/MarieToDalaJakToDasTy
Kontakt pro média: Linda Straub, 605 212 341, marietodalajaktodasty@gmail.com

Institut umění - Divadelní ústav

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru

Nadace Život umělce

Hudební a taneční fakulta AMU

     

 

Autor článku: Linda Straub

Do prázdného domu v Nekázance se opět vrací divadelní projekt „Marie to dala. Jak to dáš ty“?