10.10.2006 00:00

Do Vrchlického divadla v Lounech přišlo za tři roky 100 tisíc návštěvníků

Vrchlického divadlo v Lounech přivítalo po necelých třech letech svého fungování sto tisícího návštěvníka. Stalo se tak 9. října 2006 při představení Prolhaná Ketty.

„Je to pro mě úplně neuvěřitelné číslo, znamená to, že každý obyvatel Loun tady byl za necelé tři roky už pětkrát,“ nechal se při slavnostním ceremoniálu slyšet Jan Kerner, starosta dvacetitisícového města. „Děkuji řediteli divadla Vladimíru Drápalovi, který na tom má největší zásluhu. Ale dovolte, abych především poděkoval vám,“ obrátil se na závěr ceremoniálu k vyprodanému divadelnímu sálu Kerner. „Vy jste vytvořili těch 100 000! Vy sem pravidelně chodíte, vy máte tohle divadlo rádi!“

Od znovuotevření v listopadu 2003 k 9. říjnu 2006 přišlo do Vrchlického divadla v Lounech na 529 představení, koncertů a jiných kulturních akcí celkem 100 182 návštěvníků. To je průměrně téměř 190 diváků na jednu akci.

Vrchlického divadlo v Lounech funguje jako stagiona, ale uvádí i divadelní premiéry, pořádá ochotnický festival a hostí amatérský divadelní soubor Nové divadlo Louny.

Zdroj: propagace@divadlolouny.cz

Autor článku: Informace z divadel