21.01.2011 00:00

Dostojevského Svéráz obyvatel Stěpančikova v podání Divadla Esence v Činoherním klubu

Činoherní klub uvádí:

Divadlo ESENCE

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

SVÉRÁZ OBYVATEL STĚPANČIKOVA

Tragikomický příběh z dob, kdy nebyla televize, a tak se lidi museli bavit a trápit sami.

Pátek 28. ledna 2011 v 19.30 hodin

Dramatizace: Jaroslav Gillar (1974) / Překlad: Zdenka Bergrová (úryvek z Molièrova Tartuffa je v překladu Bohdana Kaminského) / Režie: Marie Kubrová / Scéna, plakát, program Miroslav Bochňák / Kostýmy:Dagmar Neumanová / Zvuk:Jan Zábranský / Světla: Pavel Andrs / Hrají: Petr Rubáš, Dagmar Volná, Dušan Hübl, Pavla Andělová, Štěpán Volný, Margareta Zábranská, Irena Teprtová, Božena Kubrová, Ladislava Švandová, Radek Volný, Jan Novotný, Elmíra Kubrová, Richard Ferfecki, Jozef Sokol.

Premiéra se uskutečnila 22. února 2008 v Karlínském Spektru.

Historie divadla Esence je již přes 30 let dlouhá. Začala v roce 1973, kdy odehrál původní soubor s názvem Maryša své první představení. Divadlo svůj původní název dostalo podle stejnojmenné klasické hry bratří Mrštíků z roku 1894. Za dobu své existence divadlo vystřídalo tři názvy a několik domovských scén, prošlo obdobími intenzivní tvůrčí práce, která byla proložena obdobími útlumu činnosti. Během uplynulých 36 let v divadle vzniklo 34 divadelních inscenací a tři krátkometrážní filmy (8 a 16 mm). V souboru se postupně vystřídalo téměř 200 členů.

Celá existence divadla a jeho umělecká tvorba je spjata se jménem režisérky Marie Kubrové, která stála již u zrodu souboru a po celou dobu jeho trvání až do současnosti je jeho hlavní tvůrčí osobností a uměleckým šéfem.

Vstupenky za 90 Kč lze zakoupit v pokladně Činoherního klubu nebo v on-line pokladně na www.cinoherniklub.cz.

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2011 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Těšíme se na shledanou v Činoherním klubu.

Autor článku: Informace z divadel