13.01.2022 15:12

Dramaturgie, provoz a zahraniční praxe jako téma lednových ND Talks na Nové scéně

Lednový debatní večer ve foyer Nové scény přinese téma provozu a dramaturgie zahraničních divadel. Jaké možnosti má Činohra ND v zahraničních koprodukcích, jak do našeho divadla dostat režiséry a další umělce z ciziny a k čemu je podstatný festival Pražské křižovatky? O tom všem promluví v úvodu večera šéfdramaturgyně Činohry ND Marta Ljubková.

V následné diskusi se pokusíme zmapovat situaci ve Francii, Německu a Polsku. Naše pozvání přijaly režisérky a dramaturgyně Linda Dušková a Magdalena Jiřička Stojowska a dramaturgyně a překladatelka Viktorie Knotková.

Zeptáme se, co ovlivňuje divadelní provoz v zemích, s nimiž mají tyto umělkyně zkušenost, a na jakém principu vzniká divadelní repertoár. Budeme diskutovat o podobách mezinárodních festivalů či hostování v zahraničí. A porovnáme, jak zahraniční divadla spolupracují se současnými dramatiky a která témata jejich dramaturgii dominují.

ND Talks se můžete zúčastnit buď osobně v horním foyer Nové scény (za dodržení všech aktuálně platných nařízení vlády), anebo online na webu www.ndtalks.cz. Zde jsou rovněž k dispozici doprovodné materiály k četbě i k poslechu a také chat, do nějž můžete kdykoli klást své dotazy.

Těšíme se na vás v pondělí 17. ledna 2022 od 17:30!

Autor článku: Národní divadlo