01.06.2021 21:31

Dramox nabízí online přes 30 divadelních představení pro děti

První český divadelní videoportál Dramox slaví Den dětí každý den, nejen 1. června. Každý den dětem otevírá cestu k intenzivním divadelním zážitkům, které si mohou užít naplno a bez omezení. Aktuálně je na Dramoxu dostupných přes 100 záznamů inscenací z repertoáru českých a slovenských divadel, přehledně rozdělených podle žánrů. Sekce Dramox pro děti  nabízí více než 30 představení včetně příběhů s dobře známými hrdiny, jako jsou Spejbl, Hurvínek, Malý princ, Dášenka či Český Honza.

Prostřednictvím Dramoxu jsou do divadla samozřejmě zváni také rodiče či prarodiče, spolu s dětmi se tak mohou alespoň na chvíli vrátit do bezstarostného pohádkového světa, kde dobro vítězí nad zlem a osudové peripetie završí šťastný konec. Novinkou tohoto týdne je představení Šťastný princ Divadla Lampion, které vzniklo ve spolupráci s Divadlem bratří Formanů. Režíroval jej právě Matěj Forman. Jedná se o dojemnou pohádku o síle lásky, která se dokáže zcela obětovat. Výpravnou inscenaci na motivy proslulého příběhu Oscara Wildea uvede Dramox 3. 6. 2021.

Oblíbeným evergreenem v nabídce Dramoxu jsou představení legendárního Divadla Spejbla a Hurvínka. Například Hurvínkova nebesíčka prozradí, co se stane, když se Hurvínek rozhodne naučit svého psího kamaráda Žeryka mluvit lidskou řečí. Nesmrtelný příběh o setkání pilota a Malého prince v rozlehlé poušti ožívá v představení Malý princ plném hlubokých myšlenek a magických alegorií z Divadla Jána Polárika v Trnavě.  Hlavním hrdinou zábavného „loutkového“ sitcomu na pokračování Praštěné pohádky  z Východočeského divadla Pardubice je Český Honza, který s nezbytným uzlíčkem buchet putuje světem od jednoho nečekaného maléru ke druhému. Dalším pohádkovým „seriálem“ na Dramoxu je Velká policejní pohádka Karla Čapka. Napínavou detektivku, ve které nejde o zločin, nýbrž o kouzla, ale také o náklonnost a lásku, na jeviště přeneslo Těšínské divadlo.

https://www.dramox.cz/

Autor článku: Dominika Kučinská, foto: Malý princ