20.05.2018 10:09

Dream Factory zahájí v Ostravě hra Lásky jedné plavovlásky

Divadelní festival Dream Factory zahájí v Ostravě hra Lásky jedné plavovlásky. Představí se divadla i ze Slovenska, Polska a Rumunska. Hrát se bude ve všech ostravských divadlech, ale také v Dolní oblasti Vítkovice, v bývalém hotelu Palace, v budově Národního památkového ústavu nebo v šapitó na Masarykově náměstí. Přehlídka se uskuteční od 29. května do 4. června. ČTK to řekla mluvčí festivalu Michaela Kubicová.

„V rámci festivalu se v Ostravě představí herci David Prachař, Zuzana Stivínová, Martin Finger, Zuzana Kronerová a další. Kromě třicítky divadelních produkcí budou na programu také koncerty a debaty s herci," uvedla. "Přivážíme do Ostravy oceňované inscenace talentovaných režisérů, o kterých si myslíme, že by ostravským divákům neměly zůstat utajeny,“ uvedl ředitel festivalu Tomáš Suchánek.

Například už první festivalový den čekají diváky hned dvě inscenace režijního dua SKUTR. V Čechovově Rackovi z Divadla v Dlouhé se v roli Máši představí Eva Hacurová, čerstvá nositelka titulu Talent roku v rámci Cen divadelní kritiky 2017.

Jubilejní 10. ročník festivalu slavnostně zahájí divadelní adaptace slavného filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky v podání Divadla Astorka Korzo‘90 Bratislava. V představení exceluje čerstvá držitelka Českého lva za film Bába z ledu a zároveň umělecká záštita letošního ročníku festivalu Zuzana Kronerová, dále se představí Anna Šišková, Miroslav Noga a další.

Diváci se mohou například v neděli 3. června těšit na oceňovanou mysteriózní operu Deník zloděje v režii Jana Nebeského s Miloslavem Königem v hlavní roli. Herec a muzikant, který na večerním festivalovém koncertu představí i své nové album Srdcem ženou, za svou roli získal Cenu divadelní kritiky i Cenu Divadelních novin, obě ocenění získala také inscenace.

Vrcholem festivalu by pak měl být speciální projekt Hotel Bezruč?!, který připravuje sedm režisérů pro dnes opuštěný hotel Palace. Projekt tematicky vychází ze slavných inscenací ostravského Divadla Petra Bezruče. Premiéru bude mít 31. května.

Kompletní program festivalu je dostupný na webových stránkách festivalu www.dfov.cz

Autor článku: ČTK: dvc, rot