07.03.2008 00:00

DS Tyl Slaná svým příznivcům

Napsala Katka Šmídová

Březen, za kamna vlezem. Toť březnová pranostika, kterou vám ale náš divadelní soubor nedovolí dodržet. V březnu jsme si na vás totiž připravili hned dvě divadelní představení, která se odehrají v KD Slaná a na která vás srdečně zveme.

Dne 15. března v 18.00 hod. se jedná o vystoupení Divadelního souboru KOS z Košťálova se hrou Věčně Tvá nevěrná, kde ovšem uvidíte vystupovat několik našich členů. A za druhé, 22.března v 19.00 hod., je nám velkou ctí přivítat semilské PODIO, které v našem KD Slaná uvede premiéru hry Uděláte mně to znova? A komu by to nestačilo, tak může samozřejmě přijet podpořit i naše představení Postel pro Anděla, a to 16. března v 18.00 hod. do KC Golf Semily a 29. března v 17.00 hod. do Svojku.

V dubnu nás pak čekají vystoupení v Kruhu u Jilemnice (5.4.) a v Rokytnici nad Jizerou (26.4.). Dále vás chceme informovat o tom, že oprašujeme pohádku Ptáku Ohnivák a liška Ryška, dokonce s novým obsazením. Lídu Kečkéšovou vystřídá v roli Zlatovlásky Katka Hubáčková z Poříčí, pro kterou to bude premiéra (poprvé bude na jevišti mluvit). Hlavním důvodem obnovy této pohádky je účast na přehlídce Tanvaldský člunek, která nás čeká v dubnu. A abychom těch přehlídek neměli málo, tak se v květnu, po roční pauze, vrátíme také do Josefova Dolu se hrou Postel pro Anděla.

Ještě jednou také připomínáme připravovanou Čtvrtou Divadelní tancovačku, tentokrát na téma Strašidelná noc ve Slané (19.4.). Internetové adresy, na kterých můžete čerpat inspiraci pro vaše kostýmy, najdete v minulém čísle vydání SL. Letos to bude opravdu opět pecka, takže si to rozhodně nenechte ujít. Přejeme vám všem krásný březen, co možná nejpříznivější počasí a stále skvělou náladu, kterou si můžete přijít případně zlepšit na některé z chystaných představení.

Zdroj: dstyl@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel