10.09.2020 11:54

Dům bez spánku s doprovodným programem a odborníky

Divadelní kolektiv Nesladim věnuje ve své autorské inscenaci Dům bez spánku pozornost spánkovým poruchám, kterými podle posledních výzkumů trpí až třetina naší společnosti. V sobotu 12. září inscenaci v Divadle Archa doplní neformální debata s odborníky na spánek a spánkové poruchy.

Od 18.00 se v nové kavárně PLAVKY uskuteční  setkání s filosofem a pedagogem AVU Václavem Jánoščíkem, autorem knihy myšlenkových fragmentů - Nespavost.

Po představení následuje neformální debata s Mgr. Monikou Klikovou, která se ve své výzkumné práci zabývá problematikou poruch spánku parasomnií, především spánkovou obrnou a nočními můrami v rámci Oddělení spánkové medicíny Národního ústavu duševního zdraví.

Dům bez spánku je prvním projektem Kolektivu Nesladim. Podle jeho spoluzakladatelky, režisérky Lindy Duškové, je cílem tohoto uskupení se dlouhodobě věnovat destigmatizaci psychických poruch a tématům s nimi spojenými. Kolektiv Nesladim vznikl v roce 2019. Základ tvoří skupina nezávislých umělců z Prahy a Paříže. Inscenace vzniká v produkci Divadla Archa v rámci Archa.Fresh.

Koncept a režie: Linda Dušková
Dramaturgie, text: Pavel Gotthard
Scénografie: Lara Hirzel, Rufina Bazlova
Hudba: Matyáš Řezníček
Pohybová spolupráce: Tereza Hradilková
Produkce: Lucie Špačková, Zdeňka Valečková
Hrají: Lucia Čižinská, Michal Kern, Matyáš Řezníček
Lightdesign: Patrik Sedlák
Výroba masky: Dragan Stojčevski

Premiéry: 14. a 15. července 2020, Divadlo Archa, Praha

https://www.divadloarcha.cz/

Autor článku: Pavlína Svatoňová

Dům bez spánku s doprovodným programem a odborníky

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.