21.06.2006 00:00

Dva diváci si řeknou své ano přímo v divadle

Nadšení Slováckým divadlem má další podobu. Dvojice obdivovatelů uherskohradišťského souboru se rozhodla, že vedení divadla požádá o netradiční službu. Chtěla by si totiž na jeho prknech říct svá „ano“. Unikátní svatební obřad proběhne už tuto sobotu a oddávajícím nebude nikdo jiný, než ředitel divadla Igor Stránský.

„Naši diváci mají různé bláznivé nápady, ale k jejich realizaci nakonec nedojde,“ říká ředitel Stránský s tím, že tentokrát jej odvaha a zároveň skromnost sympatické Renáty Mullerové, jež do divadla před několika týdny s prosbou zavolala, potěšila. „Trošku se v tom telefonu bála, nevěděla, jestli je něco takové možné,“ vzpomíná ředitel na nápad, jenž jej okamžitě nadchnul. Principál divadla má zároveň jakožto člen městského zastupitelstva právo oddávat, takže svatba bude skutečně originální. „Od roku 1990 jsem oddal desítky párů, ale v divadle to bude poprvé. Bude to pro mě tedy událost dvojnásobně slavnostní,“ uzavírá Igor Stránský. Velmi pravděpodobné navíc je, že obřad proběhne přímo mezi divadelními kulisami, protože v divadle se právě připravuje novinka Modrá, modrá, modrá a vyloučeno není ani překvapení ze strany dalších divadelníků.

Jak se nápad se svatbou v divadle zrodil? „Chtěli jsme obřad, na který ani my, ani nikdo z rodiny nezapomene,“ svěřila se Renáta Mullerová z Uherského Hradiště, jež si za manžela vezme jednatřicetiletého Jana Václavíka z Veselí nad Moravou. „A protože máme Slovácké divadlo moc rádi, vsadili jsme na ně. Je vidět, že je tady výtečná parta lidí, která nám vyšla vstříc, tak se moc těšíme,“ dodala sympatická nevěsta s tím, že volba na poslední červnovou sobotu nebyla náhodná. Její nadcházející manžel bude totiž ten den slavit svátek. „Je to pohádkový chlap, zaslouží si pohádkovou svatbu,“ potvrdila silnou lásku nadcházející paní Václavíková a prozradila, že kromě prostředí bude netradiční i výběr hudby. Obvyklý svatební pochod tak vystřídá některá ze současných skladeb.

Slavnostní obřad začne na jevišti Slováckého divadla v sobotu ve 14.00 hodin.

Více na www.slovackedivadlo.cz

Zdroj: sd@uh.cz

Autor článku: Informace z divadel