12.02.2020 11:01

Uvedení baletu Giselle v Salesiánském divadle

Víly jako oběti nešťastné lásky vyjadřující svou převahu nad zlem zrady, čistá venkovská dívka Giselle, která je svým milým zrazena, ale i záchrana života viníka oné zrady, která vede k nutnosti nést zodpovědnost za to, co způsobil. Tímto stejně jako svou myšlenkou, že zmařená krása „hozená do tmy“, je krásou svítící ve tmě, tento balet zasáhl autorku projektu Šárku Holečkovou, představitelku role Giselle.

Soubor doplněný nyní profesionálními tanečníky uvádí tuto inscenaci 3. 3. 2020 od 19 hodin v Salesiánském divadle. Tančí Šárka Holečková (Giselle) a Jevgenij Lisovik (Albert).

Šárka Holečková (vystudovala státní Taneční konzervatoř) již v roce 2015 povolala k nastudování tohoto baletu skupinu baletních amatérů a jednoho profesionálního tanečního partnera Jevgenije Lisovika. Tento poloprofesionální soubor uváděl Giselle po více jak tři roky charitativně, především v domovech seniorů pro potěšení nejen své ale i těch, kteří si do divadla již nedojdou. V podobných neziskových baletních představeních v domovech seniorů Šárka Holečková stále pokračuje. Co se však Giselle týče, tak nyní se účinkování v této inscenaci ujali již všichni tanečníci profesionální, se kterými Šárka Holečková (představitelka Giselle) míří do divadel. Někteří tanečníci, kteří budou tančit Giselle v divadlech, jsou členové baletu Národního divadla, ostatní tančí v oblastních divadlech.

https://baletni-predstaveni-giselle.webnode.cz/

3. 3. 2020 od 19 hodin v Salesiánském divadle,
Kobyliské nám. 640/11, Praha 8 - Kobylisy, (stanice metra C - Kobylisy)
Vstupenky jsou v prodeji na všech prodejních místech TICKET ART PRAHA, s.r.o. On-line prodej a rezervace vstupenek na  https://vstupenky.ticket-art.cz/balet/giselle-16222/ Vstupenky je též možné zakoupit i hodinu před představením v divadle.

Giselle – Salesiánské divadlo
Autor článku: Šárka Holečková