05.02.2008 00:00

Erik Pardus si odnesl Cenu Českého divadla

Herec Městského divadla Brno Erik Pardus, nominovaný letos na Cenu Thálie a Cenu Alfréda Radoka, získal na slavnostním zahájení 13. ročníku festivalu "České divadlo 2008" v Divadle Na Vinohradech cenu za mimořádný herecký výkon. Porota ho odměnila za jeho roli Arthura Kirsche v Mittererově dramatu V jámě lvové, se kterou se Městské divadlo Brno prezentovalo na přehlídce divadel loni.

Za "Jámu" byl Pardus odměněn už v listopadu brněnskými diváky Cenou "Křídla" v kategorii Nejpopulárnější herec a Cenou kolegia Dokořán. "Je to milé a velmi příjemné. Kdo říká že ne, je blb..." odpověděl s nadsázkou herec na otázku, co říká tolika nominacím a cenám.

Zároveň však vyjevil podezření, zda nejde o nějaký skrytý náznak toho, že je snad na konci své kariéry... "Nejvíce cen přece vždy dostávají ti, jimž na onen svět mnoho nezbývá...," dělá si legraci. "Ať je to jak chce, těším se, že trofeje, které jsem dosud získal, jednou ukážu svým vnukům..."

V posledních letech je práce Erika Parduse na divadle znát. V Městském divadle Brno patří mezi "první herce" a jde z jedné zajímavější role do druhé. Oceňují jej jak diváci, tak kritika.

Nyní má ještě šanci získat Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie za svůj výkon v Merežkovského dramatu Smrt Pavla I.

Více o Eriku Pardusovi naleznete zde:
http://www.mdb.cz/umelecky-soubor-9/?page=umelecky-soubor&mid=9&osoba=214

Zdroj: Broučková Lucie, brouckova@mdb.cz

Autor článku: redakce