14.07.2022 07:32

Experimentální letní workshop: Práce s neutrální a larvální maskou – metoda Jacques Lecoq

Práce s neutrální a larvální maskou – metoda Jacques Lecoq

Práce s neutrální a larvální maskou je soustředění zájemců o divadlo a tanec pod vedením lektorů z řad herců a tanečníků, kteří se profesionálně zabývají divadelní tvorbou. Seminář je určen jak začátečníkům, tak pokročilým hercům a tanečníkům.

Hledání rovnováhy spolu s napětím mezi hráčem, maskou a divákem vás vybaví nejen novým vnímáním podstaty života a sebe sama v současném světě.

Workshop si klade za cíl strávit čas pobytem v horské přírodě a zároveň rozvinout vlastní herecké dovednosti cestou experimentu a hry s maskou.

O workshopu:

Neutrální maska zvýrazňuje nonverbální složku projevu, rozvíjí pohybové a fyzické výrazové schopnosti hercova těla a zbavuje naučených schémat hraní. Hledání neutrality za využití neutrální masky je hledáním stavu, při kterém je člověk vnitřně vyrovnaný, soustředěný a připravený adekvátně reagovat na danou situaci. Neutrální maska je základem všech masek.

Larvální maska umožňuje karikaturu a vstup do komických rovin. Učí interakci mezi sebou navzájem a diváky. Je cestou experimentu prostřednictvím animální a fantaskní dimenze hry, kterou ve své naivní, larvální podobě nabízí.

Prostředí:

Workshop se uskuteční v horském prostředí Jeseníků. Ubytování se nachází ve stylové roubence, která disponuje komplexním wellnes (sauna, vířivka, bazén, přírodní jezírko). V ceně workshopu je zahrnuta snídaně, oběd a večeře.

Termín: 20. - 27. 8. 2022 (v sobotu večer 20. 8. 2022 příjezd a zahájení, v časech 9.00 – 10.00 a 13.00 – 17.00 lekce, odjezd buď v pátek 26. 8. 2022 večer nebo v sobotu 27. 8. 2022 ráno).

Přihláška zde

Uzávěrka přihlášek: 13. 8. 2022, počet míst je omezen!

Naše stránky: www.divadloprocity.cz
Kontakt:
info@divadloprocity.cz, GSM 773 696 718

Kurzovné: 12 000 Kč (v ceně je zahrnuto ubytování, strava 3x denně a off program)

O hlavním lektorovi:

Eva Štefková
Choreografka, tanečnice a lektorka 
Eva Štefková má za sebou více než 30 letou kariéru v oblasti pohybové a taneční pedagogiky. Její začátky sahají do roku 1995, kdy vyučovala do roku 2013 taneční obor v ZUŠ Němčice nad Hanou. Specializovala se na scénický tanec, je autorkou celé řady choreografií, které byly prezentovány Tanečním divadlem Doteky na celostátních přehlídkách scénického tance a pantomimy. Ve své práci se orientovala na propojení pohybu a textu při režii muzikálových děl. Studiu taneční pedagogiky se věnovala na Tanečním centru Praha, účastnila se mnoha seminářů zaměřených na současné trendy scénického tance (Taneční centrum Praha, Duncan Centre Praha) včetně stáže „Le corp en jeu“, Brno 2000, se zaměřením na práci s neutrální a larvální maskou pod vedením prof. Sandry Mladenovitch, někdejší profesorky L´École Internationale de Théatre, mime et mouvement Jacques Lecoq. V roce 2001 absolvovala v Paříži stáž L.E.M. „Stage Professionel“ organizovanou Association pour l´Étude du Mouvement (A.P.E.M) na L´École Internationale de Théatre Jacques Lecoq, zaměřené na analýzu pohybu a práci s maskami, přenosnými strukturami a dynamickými kostýmy včetně jejich zhotovení. Od roku 1995 až do dnešní doby působí jako umělecká vedoucí taneční skupiny RUT Prostějov.

Autor článku: Tereza Hrubá