09.02.2007 00:00

Farma v jeskyni pořádá workshop argentinského herce a tanečníka Javiera Cury The Obvious Invisibile / Neviditelná samozřejmost

Pohyb - akce - exprese

Pohyb si lze představit jako dynamickou kombinaci dostředivých a odstředivých sil. Práce s těmito silami a jejich fyzické a emocionální pochopení nám pomůže znovu získat ztracenou animální harmonii a vyvolá v nás pohyblivý stav neustálé přeměny. O danou zkušenost se podělíme v sólech, ve dvojicích i v trojicích. Využijeme výše zmíněného principu spolu s prvky kontaktní improvizace, bojových umění a tanga, a dostaneme se tak k charakterovým kompozicím, k expresivní dynamice a k divadelním scénám (s dialogy nebo bez). Účastníci si během improvizací mohou vytvořit své vlastní texty, ale měli by si také přinést divadelní dialog, který by rádi prozkoumali.)

Javier Cura je interdisciplinární umělec. Věnuje se výtvarnému umění, v jehož rámci uspořádal několik výstav objektů, soch a instalací. V Argentině, Kolumbii, USA, Itálii a Indonésii vytvořil dramatická představení, která též režíroval a v nichž hrál. V Anglii, Itálii, Francii, Německu a Argentině vyučoval drama, fyzické divadlo a kontaktní improvizaci. Byl pozván na mezinárodní přehlídky kontaktní improvizace v Orvietu (Itálie) a Freiburgu (Německo). V současné době vede v Itálii skupinu fyzického divadla nazvanou "Teatro Terra di Nessuno".

Termín konání: 7. - 11. března 2007, každý den v rozsahu 4 hodin.

Místo konání: Zkušebna Švandova divadla, Preslova 9, Praha 5 - Smíchov

Cena: 160 eur, pro české a slovenské účastníky 2 600 Kč

Termín uzávěrky je 26.února 2007

Kontakt: info@farmavjeskyni.info, www.infarma.info, 00420 739 592 481

Zdroj: Farma v jeskyni

Autor článku: redakce